Rešeno

Zrcaljenje iz telefona na TV Mirascreen ali Cromecast in Mobia TV

Uporabljam Mobia TV na telefonu Huawei, deluje ok. Sedaj sem nabavil Mirascreen dongle za zrcaljenje slike in zvoka iz telefona na TV ekran. Vse deluje super, slika se zrcali na TV v vseh aplikacijah, razen v Mobia, kjer se prenaša le zvok, slika pa ne. Ali je kaj v nastavitvah?
lp, Riko
icon

Najboljši odgovor od A1_Jernej 13 marec 2019, 14:02

Pozdravljen @RikoR, žal zrcaljenje MobiaTV aplikacije ni podprto, zaradi česar se slika pri zrcaljenju ne predvaja.
Ogled izvirnika

Odgovori 8

Uporabljam Mobia TV na telefonu Huawei, deluje ok. Sedaj sem nabavil Mirascreen dongle za zrcaljenje slike in zvoka iz telefona na TV ekran. Vse deluje super, slika se zrcali na TV v vseh aplikacijah, razen v Mobia, kjer se prenaša le zvok, slika pa ne. Ali je kaj v nastavitvah?
lp, Riko
Uporabniška raven 2
Značka +3
Pozdravljen @RikoR, žal zrcaljenje MobiaTV aplikacije ni podprto, zaradi česar se slika pri zrcaljenju ne predvaja.
Hvala za pojasnilo, a je kaj možnosti, da boste aplikacijo Mobia v bodočnosti nadgradili tudi z možnostjo zrcaljenje? Moti me tudi, da ni podpore za Android pod 4.4.
Lp, Riko
Uporabniška raven 2
Značka +3
@RikoR Tovrstna nadgradnja MobiaTV ni načrtovana, smo pa za naročnike s temi potrebami razvili naprednejšo platformo A1 Xplore TV, ki med drugim omogoča tudi polno podprto "Cromcast" zrcaljenje slike.

Več o "Xplore TV" si lahko pogledaš tukaj: https://landing.a1xploretv.si/?gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE73qnLo5pkkvspnJ6eRz98If50xCqzCSWV4NNoLB2yatT9Z7Y_t-7KRoC-AwQAvD_BwE

Vezano na tvoje vprašanje/težavo, predvidevam, da do nje pride, ko na svoji Huawei napravi uporabiš funcijo "Brezžična projekcija", ki omogoča nekakšno namizno verzijo "Huawei EMUI" vmesnika. V tem načinu, se pri MobiaTV, XploreTV, ter še pri nekaterih drugih platformah, ki sem jih stestiral na Huawei Mate 20 Pro, ter različnih Android TV sprejemnikih predvaja samo zvok, slika pa se prikaže samo za delček sekunde ob zagonu "stream-a".

V čem točno je težava žal nismo uspeli ugotoviti, a na to težavo zagotovo ne vplivajo nastavitve naših platform/aplikacij.
Hvala za hiter odgovor. Preizkusil sem z XploreTV, pa tudi ni slike, samo zvok. Imam telefon HUAWEI Mate 10 Pro, vendar TV ni smart. Bom jutri preizkusil pri kolegu na smart Samsung TV in javim.
Lp, Riko
Uporabniška raven 2
Značka +3
Malenkost @RikoR,
slika se ti ne bo predvajala v kolikor svojo Huawei napravo povežeš preko "Brezžična projekcija", ter na to zaženeš aplikacijo:

Za delovanje je potrebno prvo zagnati aplikacijo "Xplore TV", ter na to izbrati ikono zgoraj desno. Prikazal se ti bo seznam razpoložljivih Cromecast naprav, ki so povezane na isto WI-FI omrežje, kot tvoj mobilni telefon(v kolikor ne boš povezan na WI-FI na katerem je Cromecast naprava, ikone za brezžično deljenje slike v aplikacije ne bo).Iz seznama izberi svojo Cromecast napravo, ter se poveži na njo, predvajanje slike in zvoka mora tako normalno delovati. Preveril sem na Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, ter Huawei Mate 20 Pro:

Uporabniška raven 3
@A1_Jernej &@RikoR
Malo sem prebrskal Huawei forume, ter vidim, da imajo tudi ostali uporabniki Huawei naprav, enako težavo pri vseh video-stream aplikacijah (razen Youtube), pri uporabi vgrajene funkcije "Brezžična projekcija", kot jo upisujeta vidva v zgornjih komentarjih:

Huawei Community UK

Pozdravljeni
Potrebujem pomoč pri vzoptavitvi brezžične projekcije telefona huawei p30 in televizije. Prenos deluje z vsemi aplikacijami razen z explore tv.
Lp

Odgovor