Moj A1
Zelo zanimiv

Elektronski podpis dokumentov – Click2Sign – že opravljena registracija na portalu Moj A1

Uporabniška raven 3
Značka +3

Za uspešno pošiljanje dokumentov v podpis v elektronski obliki se morajo podatki o naročniku, ki so vpisani na pogodbi, obvezno ujemati s podatki na portalu Moj A1.

Primer: Če je naročnik Janez Novak na portalu vpisan kot Novakov Janez, podpisa dokumentacije ne bo mogoče sprožiti.

Če se podatki ujemajo, na elektronski naslov naročnika prejmeš navodila za zaključitev dokumenta oziroma elektronski podpis.

E-sporočilo z navodili in aktivno povezavo za elektronski podpis dokumentov 👇

Povezava za podpis dokumentacije je na voljo samo 24 ur. 

Pozor:point_up: Obvestilo o prejemu povezave na elektronski naslov prejmeš tudi prek SMS na telefonsko številko, za katero urejaš naročilo oziroma v primeru fiksnih storitev, na zabeleženo kontaktno številko. 

Če v 24 urah ne klikneš na povezavo in ne podpišeš dokumentacije, se naročilo preda v dostavo dostavni službi, za podpis te bo kontaktiral kurir.

Prijava in elektronski podpis dokumentov

S klikom na povezavo se odpre spletna stran Prijava v A1. Tukaj se vpišeš z uporabniškim imenom in geslom kot navadno.

Prijava v A1

Na svojo mobilno številko prejmeš Potrditveno kodo, ki jo vneseš v vnosno okno in klikneš na ikono Potrdi. Če ne vpišeš pravilne Potrditvene kode, te bo sistem opozoril in ti ponudil, da jo vpišeš ponovno.

Po uspešni prijavi v A1, se odpre stran z dokumenti. Podpišeš jih s klikom na ikono Podpiši, ki se nahaja neposredno nad dokumentom.

Okno za pregled in podpis dokumentov 👇

f95636b7-b8f9-40bd-a475-7e3d624f009c.jpg

Če je na voljo več dokumentov, podpišeš vsakega posebej. Pred tem lahko dokumente prebereš z izbiranjem v meniju Seznam dokumentov, levo od prikazanega dokumenta.

Ko podpišeš vse dokumente, se bo ikona Podpiši spremenila v ikono Izhod. S klikom nanjo zaključiš elektronsko podpisovanje dokumentov 👇

228235fc-03d5-44c6-bfed-85c5515cbb0a.jpg

Po kliku na ikono Izhod prejmeš potrdilo o uspešno opravljenem elektronskem podpisu dokumentov. Ob tem te obvestimo, da boš podpisane dokumente, skupaj s Cenikom in Splošnimi pogoji prejel/a na vpisani elektronski naslov naročnika.

Potrdilo o uspešno opravljenem elektronskem podpisu dokumentov 👇

c25400b8-52c6-4b13-b171-40a02ec04916.jpg

c5632d2a-8741-498e-ad12-28e904b50dc5.jpg

Po uspešno opravljenem podpisu je dokumentacija samodejno predana v aktivacijo.

Bo šlo? 😉

Odgovori 1

Pozdrav!

Ne, ne bo šlo.

Nikakor ne morem izvesti elektronskega podpisa. Ko vnesem kodo, ki jo prejmem preko SMS mi sistem vrže napako. Poskusil sem z Firefox in MS Edge. Oboje ista napaka.

Težavo imam tudi, ko želim prijaviti digitalno potrdilo za uporabo v portalu Moj A1.

izberem potrdilo, potrdim in dobim: Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite kasneje.  

Nimam težav pri e-davkih (pa vemo kako zavrti so v javni upravi), tukaj pa kar nekaj...

Kako to rešiti?

Odgovor