Zelo zanimiv

Elektronski podpis dokumentov – Click2Sign

Uporabniška raven 3
Značka +3

Elektronski podpis (Click2Sign) omogoča podpis dokumenta na daljavo. Predstavlja predvsem alternativo podpisu dokumentov prek kurirske službe, hkrati pa omogoča hiter in enostaven podpis :ok_hand:

Kdaj se pošiljajo dokumenti prek Click2Sign?

• ob podaljšanju vezave (popust na mesečno naročnino) za mobilne storitve
  • ob sklenitvi pogodbe za fiksne storitve (novi in obstoječi naročniki)
  • ob naročilu paketa ali opreme, kjer je potreben podpis in se dostava uredi naknadno – SIM kartica, telefon

Na kakšen način lahko dokumente podpišeš z elektronskim podpisom?

• z A1 certifikatom - pridobiš ga s prijavo v Moj A1 (SSO)
  • z lastnim certifikatom

SSO (Single Sign-On ali enotna prijava) je način avtentikacije uporabnika, ki omogoča, da se ni potrebno večkrat prijaviti v primeru dostopa do različnih aplikacij ali naročniških razmerij. Na voljo imaš tako le eno uporabniško ime in geslo, kar poenostavi prijavo in poveča varnost. Pri nas je SSO portal Moj A1.

Kakšne so prednosti uporabe elektronskega podpisa?

Elektronski podpis skrajša čas do aktivacije storitev uporabniku. Omogoča tudi podpis dokumentov kjerkoli in kadarkoli, saj se ni potrebno prilagajati kurirski službi.

Katera certifikata lahko uporabiš pri podpisu?

Pri podpisu lahko uporabiš dva tipa certifikata:

A: A1 certifikat (pridobiš ga s prijavo v Moj A1)

• če že uporabljaš portal Moj A1, se morata ime in priimek v portalu ujemati z imenom in priimkom naročnika, v nasprotnem primeru elektronski podpis ni mogoč
  • če še nisi uporabnik portala Moj A1, te postopek vodi v registracijo in nadaljuje s procesom podpisa.

B: lastni certifikat – Sigen-CA, POŠTArCA, Halcom CA

Kako veš, da te že čaka povezava za elektronski podpis?

• v primeru, da gre samo za dokumentacijo brez dostave, prejmeš SMS obvestilo takoj, ko je naročilo oddano 
  • v primeru dokumentacije z dostavo (SIM kartica, telefon) prejmeš SMS obvestilo, ko je naročilo pripravljeno na obdelavo - če je naročilo oddano konec tedna ali med vikendom, to pomeni naslednji delovni dan

Navodila za podpis najdeš na spodnjih povezavah:

Če se ti poraja še kakšno vprašanje, zapiši spodaj.

Odgovori

Še ni odgovorov

Odgovor