Moj A1
Rešeno

Težave s hitrostjo hibridnega modema ob vklopu TV vmesnika

Zdaj pa še pišem na forum oz. posredujem kaj sem jim na A! napisal!

A ima kdo na foromu rešitev?

Pozdravljeni!

Zadnjih nekaj mesecev imam težave s hibridnim modemom!

Kličem na odpravo težav pa se do sedaj ni nič kaj dosti premaknilo, zato sem se odločil napisati!

Hibridni modem sem nabavil in plačujem najem (5€) zaradi hitrosti prenosa!

Zadnje 4 mesece pa se mi pojavlja težava in sicer:

Hibridni modem naj bi deloval do 50/20 prenosa po zraku (LTE). Ja to deluje dokler ne vklopim TV.

Težava je v tem:

• Brez vklopljenega TV sprejemnika prenos DOWN 48.14, UPLO 19.58
  • Ko vklopim TV prenos DOWN 11.53, UPLO 18.02
  • Če TV ni vklopljen, in imamo vsi vklopljen WIFI gledamo YOU TUBE ( 3 x mobi in tablica) se hitrost ne zniža ostane v mejah DOWN 45, UPLO 20
  • Ko vklopim TV in so priklopljenih v prejšnji alineji uporabniki hitrost sicer pade na DOWN 11, UPLO 18, ampak ostaja v treh mejah

To že rešujemo z vašimi operaterji oz. tehniki že kar nekaj časa, celo pred cca 14. dnevi smo zamenjali modem, vendar ni sprememb!

Sedaj pa to, tudi odgovori operaterjev oz. tehnikov se razlikujejo:

• Ja to se ne i smelo zgoditi moralo bi biti konstantno DOWN 50, UPLO 20, ker je TV komunikator priklopljen na kabel, ostalo gre na LTE
  • Ja to je nekaj normalnega da če priklopiš TV, hitrost pade vendar samo za tja do 8 mb/s
  • Normalno da se to dogaja, hitrost pada, več uporabnikov je priklopljenih na modem
  • Nič ni narobe vse je tako kot mora biti
  • Bomo poslali tehnika da si to ogleda (do sedaj ga še ni bilo)

Ko sem se odločil za hibridni modem mi je bilo obrazloženo točno to kar piše v prvi alineji da je TV neodvisen od modema, da wifi dela preko kartice (LTE) in bo hitrost konstantna do 50/20.

Ja pa še stalno mi pride SMS na telefon, napaka je odpravljena!

Prav tako naj si bodo mnenja tehnikov oz. tehničnih služb enake, ne pa vsak drugače!

icon

Najboljši odgovor od leafe 19 oktober 2020, 11:34

Živjo @kbostjan v zasebno sporočilo nam posreduj naročniške podatke, da lahko preverimo primer.

Ogled izvirnika

Odgovori 2

Uporabniška raven 3

Po napisanem sodeč je očitno, da ti tudi TV signal pobira prek LTE omrežja. Druge možnosti ni.

Je pa to čudno. Ker en tv komunikator ne more požret več kot 30mbps povezave… ampak mislim da maksimalno do 5 mbps na tv komunikator.

Vglavnem, je neka napaka na priključku in jo morajo rešit.

Uporabniška raven 1
Značka +3

Živjo @kbostjan v zasebno sporočilo nam posreduj naročniške podatke, da lahko preverimo primer.

Odgovor