Moj A1
Rešeno

Priklop Fritz!box 7590

Spoštovani, preko pošte sem dobil Fritzbox 7590 za priklop na optično omrežje, katero mi začne delovati v četrtek (zamenjava operaterja),

Sedaj uporabljam telekomov modem, v katerega imam priklopljen PON kabel, optični kabel, za katerega pa nisem zasledil, da ga lahko vklopim kjerkoli v vaš box.

Prosim za pomoč, ali moram zamenjat BOX ali kako drugače?

Ko sem podpisal pogodbo, smo se zmenili da bo priklop potekal brez težav?

Lp, Gašper Bojanc

icon

Najboljši odgovor od leafe 26 avgust 2020, 14:52

Živjo @gbojanc javi se nam v zasebno sporočilo z naročniškimi podatki, da lahko preverimo primer in kontaktno številko.

Ogled izvirnika

Odgovori 10

Uporabniška raven 3
Značka +2

Zdravo, tudi jaz imam enak modem, torej 7590, kateri je na optiko povezan preko Wan-a.

Da bi ta model imel možnost direktnega priklopa optike, kot omenjaš - tega jaz na modemu nisem našel.

Verjetno ti bodo morali poslati drug model. Najbolje bo, da jih pokličeš na tehniko in razložiš situacijo.

Napisali so mi da mora telekom pridti in urediti pretvornik iz optike v rj45 port.
Tega pa seveda ne bodo prišli, če sem prekinil dobavljanje pri njih?

Uporabniška raven 3
Značka +2

Seveda morajo to urediti, ker imajo tak dogovor z A1. Tudi pri nas so to telekomovci urejali, ko smo dobili optiko (namestili ONT škatlico, na katero priklopijo potem optiko, iz te škatlice v modem pa gre UTP kabel).

Pa vseeno to bi se moral a1 pobrigati, da mi uredijo, ne da moram klicati in se ubadati se z tem. Rekli so, samo poslali vam bomo vse potrebno po pošti in boste sami priklopili. 

Ja to mi ne deluje tako. 

Uporabniška raven 3
Značka +2

Normalno, da mora to uredit A1.

Sicer pa ne razumem, če si do zdaj imel normalno priklopljeno optiko v modem, zakaj bi rabil imet pri A1 tisti vmesnik. Pač samo pravi modem bi ti lahko poslali, ki ima direkten priklop optike.

...ali pa še česa ne vem okoli tega… :)

Uporabniška raven 1
Značka +3

Živjo @gbojanc javi se nam v zasebno sporočilo z naročniškimi podatki, da lahko preverimo primer in kontaktno številko.

Lp, kako ste dobili router fritz 7590 na A1??? Hvala

Js sm jih prosil ene 5x preko telefona, če ga lahko dobim ampak nisem bil te sreče. Še danes ne razumem zakaj..

Js sm jih prosil ene 5x preko telefona, če ga lahko dobim ampak nisem bil te sreče. Še danes ne razumem zakaj..

Tudi jz bi ga moral dobit takrat ko sem sel na pak.a1net+tv M pa so mi poslali sam nov tv vmesnik modem mam pa se vedno hibrida!!!!!!!

Uporabniška raven 3
Značka +2

Eden od glavnih razlogov je priklop na optiko. Ta model modema se lahko poveže samo preko Wan porta na ONT škatlo katera je povezana z optičnem vlaknom. Ta model modema ne omogoča direktnega FTTH priklopa, ampak obstajajo drugi Fritzbox modeli modemov.

Kot drugi razlog (moje predvidevanje) pa je najverjetneje zaloga modemov, saj so ti precej dražji kot ostali modemi, ki jih imajo operaterji v ponudbi, če gledamo iz drugega kota so ti modemi v prvi fazi namenjeni predvsem poslovni rabi, zato jih najverjetneje oni dobijo prej.

Odgovor