Rešeno

Modem technicolor tg788vn v2

Pozdravljeni,

sem novinc v tem forumu, živim drugače v nemčiji, imam vprašanje glede modema technicolor tg788vn v2.

1. Ali ima tale modem Voip ( telefoniranje preko interneta), če ga ima kje ga lahko aktiviram, ali lahko potem tudi preko dodatnega dobitelja telefoniram, ali sem vezan na A1 ? Moja mama telefonira dosti v nemčijo in je cenovno preko A1 predrago.

2.Druga možnost bi bila če bi modem zamenjal za snamko Fritzbox, je to možno ali sem vezan na moj modem technicolor tg788vn v2 ?

Lp

Danilo
icon

Najboljši odgovor od A1_Jernej 25 April 2019, 19:51

Ogled izvirnika

Odgovori 4

Uporabniška raven 2
Značka +3
@zkatica na naših modemih (Technicolor) te možnosti ne podpiramo.
Priklop lastnega modema namesto našega ni možen, lahko pa ga priključiš za našim modemom kot router, naš modem pa lahko po želji prestavimo v Bridge način delovanja.
Pozdravljeni,

hvalam za odgovor, kaj pomeni v način Bridge delovanja, morate vi prestavit alimse potem kaj spremeni, ali modem samo dodatno preklučim na lan priklop ?

Lp
Uporabniška raven 2
Značka +3
Svojo napravo lahko priključiš neposredno na prost LAN priključek na našem modemu.
BRIDGE način delovanja lahko vključimo mi na željo uporabnika, v tem načinu internetne seje PPPOE, ne vzpostavlja več naš modem, ampak jo vzpostavlja naročnikova naprava (router).
Uporabniška raven 4
Značka +3
Živjo, @zkatica, smo veseli novih članov na A1 Forumu! 🙂 Pozdravljamo nazaj v Nemčijo. 🙂

Odgovor