Rešeno

IPv6

Hello,I’m sorry because I don’t speak slovenščino . I live in Sežana and I have an optic fiber connection kombo s,is ipv6 still working or I need to configure it for to enable?
thanks
icon

Najboljši odgovor od A1_Tilen 18 April 2019, 11:23

Ogled izvirnika

Odgovori 2

@mgrippar

Please provide me your user information on private message and we will do our best to enable IPv6 for you. PPPoE connection type is mandatory.

Tilen

Na pfSense poskušam nastaviti IPv6. Na WAN za IPv4 uporabljam PPPeE, za IPv6, v kolikor vpišem statičen IPv6 naslov se ne zgodi nič, ga ne vpiše, IP ki sem ga dobil od A1 je 2001:15c2:yyy:xx::/64 za statičnega sem vpisal 2001:15c2:yyy:xx::2/64 in izpravl, da je gre zadeva preko PPPoE - IPv6 will use the IPv4 connectivity link (PPPoE). V kolikor za WAN izberem DHCPv6 in odkljukam Request a IPv6 prefix/information through the IPv4 connectivity link, dobim IPv6 naslov dinamičen, v rangu kot mi je dodeljen in iz pfSense FW lahko pingam vse na netu brez težav, v kolikor odprem ICMPv6 na FW, sem dosegljiv tudi od zunaj - torej WAN IPv6 deluje. Nato grem nastavljat LAN IPv6, kjer sem dobil 56 segment 2001:15c2:yyy:xxxx::/56 in tega mi ne uspe nastaviti. V kolikor statičen IP na LAN segmentu vpišem 2001:15c2:yyy:xxxx::1/56 se le ta dodeli in se mašine v LANu, ki jim dodelim IPje v tem segmentu vidijo, oz. jih lahko pingam. Ne morejo pa mašine na LANu po IPv6 pingat ničesar na internetu. Kje delam napako?

Odgovor