Moj A1

IPTV in Internet preko enega kabla

Zdravo, torej situacija je sledeca. V omarici imam modem Genexis in iz omarice napeljan 1 kabel do TV boxa. 

Ker mi je napeljava dodatnega UTP kabla prevelika komplikacija bi rad preko enega kabla poslal internet + IPTV in na koncu uporabil switch od tam naprej pa vsak po svoje - en kabel v Access Point drugi pa v TV Box.

Zanima me ali je to sploh mozno? S konfiguracijo VLANov? In ce ja kako dobro bodo stvari delovale? Se to pozna na hitrosti interneta? Kateri switch priporocate. AP bi najraje dal Ubiquiti tako da bi tudi switch potem najraje vzel Ubiquiti. 

Odgovori 7

Uporabniška raven 3
Značka +2

Zdravo,

Je možno. Imam tudi jaz tako narejeno. Iz modema imam povezan kabel v switch, iz switcha pa 2 televiziji in do nedavnega sem imel še ruter povezan v isti switch. Meni je delalo normalno. Čeprav ti bo kakšen tehnik rekel, da to ni možno (meni je to eden rekel9) pa ni res.

Uporabniška raven 3

Je možno. Meni je že pred leti to naredil telekomov tehnik. Imam internet v dveh nadstropjih. V  pritličju v pisarni gre internet na računalnik direktno iz modema, v nadstropje pa gre iz modema en UTP kabel ki ga je razdelil na pol.  4 parice je porabil za TV, 4 pa za ruter. Vsekakor pa je pametno da to naredi tehnik, ker ni vseeno kako je zvezano.

Uporabniška raven 3
Značka +2

To pa res ne vem zakaj bi moral to delat tehnik. Ni nobena umetnost do switcha pripeljat en kabel in pol razdelit naprej do tv-ja in za internet. :D

Uporabniška raven 3

To pa res ne vem zakaj bi moral to delat tehnik. Ni nobena umetnost do switcha pripeljat en kabel in pol razdelit naprej do tv-ja in za internet. :D

Jaz nimam switcha. Nepotreben strošek :wink: Samo UTP razdeljen na 2x4 parice. Te pa morajo bit na konektorju pravilno zvezane, sicer ne dela.

Uporabniška raven 3
Značka +2

Ja, to drži. Sicer pa tudi switch danes ni drag, jaz sem ga na mimovrste kupil za cca. 10 €, podpira pa hitrost do 1gbps

Je možno. Meni je že pred leti to naredil telekomov tehnik. Imam internet v dveh nadstropjih. V  pritličju v pisarni gre internet na računalnik direktno iz modema, v nadstropje pa gre iz modema en UTP kabel ki ga je razdelil na pol.  4 parice je porabil za TV, 4 pa za ruter. Vsekakor pa je pametno da to naredi tehnik, ker ni vseeno kako je zvezano.

Tega nebi počel. S tem si razpoloviš zmogljivost iz 1Gbps na 100Mbps.

Zdravo,

Je možno. Imam tudi jaz tako narejeno. Iz modema imam povezan kabel v switch, iz switcha pa 2 televiziji in do nedavnega sem imel še ruter povezan v isti switch. Meni je delalo normalno. Čeprav ti bo kakšen tehnik rekel, da to ni možno (meni je to eden rekel9) pa ni res.

Mogoče je to delovalo na starih komunikatorjih. Jaz moram sedaj novi Kaonmedia komunikator nujno priključen na 4 port v routerju. 

Z managed switchom naj bi se to dalo rešit, ampak mora verjetno A1 postavit moj router v bridge način? Potem pa bi jaz z VLAN-i razparceliral pakete na data in IPTV.

Uporabniška raven 3

Mogoče je to delovalo na starih komunikatorjih. Jaz moram sedaj novi Kaonmedia komunikator nujno priključen na 4 port v routerju.

Meni deluje na novem modemu in novem komunikatorju. Mako da ne vem ...

Odgovor