Rešeno

LTE nedelovanje IPv6

Že večkrat sem kontaktiral podpora, ki nikakor ne zna odgovorit na vprašanje kako nastaviti router za delovanje na IPv6.
Klicali so me tudi tehniki in mi zagotavljali, da željena konfiguracija ni možna.
Po mojih nadaljnih vprašanjih pa ste me ignorirali.

Torej ne gre se za Huwaeijev ruter ampak za bolj normalnega Mikrotika.

Po priporočilih RIPeja in po sami osnovi delovanja IPv6 omrežja bi moral uporabnik dobit vsaj /56 naslovni prostor medtem, ko vse kar lahko uporabnik dobi preko DHCPja je /64 na LTE vmesniku.
Ker je to najmanjši možni segment na IPv6 omrežju zato nikakor ni možno nastavit omrežja za routerjem.
Dostop do interneta je namreč nesmiselen, če ima do interneta dostop samo router ali telefon in ne pa tudi naprave za njem.

Pa me zanima ali je IPv6 že uporaben za uporabnike na LTEju ali še ne?

icon

Najboljši odgovor od A1_Tinka 2 December 2020, 12:46

Živjo voluhar, smo preverili v oddelku za jedrno omrežje. Drži, trenutno dodeljujemo le /64 IPv6 naslove. Dodeljevanje večjih naslovnih prostorov je v planu, vendar trenutno še ni implementirano, prav tako še nimamo točnega termina, kdaj bo na voljo. 

Ogled izvirnika

Odgovori 3

Uh, pretežko vprašanje, tehniki ne vedo, tukaj pa forum strokovnjaki uredijo vse.:rofl: :joy: Če pa vam njihovi nasveti ne pomagajo, čeprav se zahvalite za trud - Vi “ žal še ni rešitve” - pa vam odgovorijo da ste nesposobni. Pač tehnična podpora in samooklicani tukaj na A1 forumu.

Ne obupat!:wink:

Tukaj na forumu ima znanje in odnos do uporabnikov edino Lord ZaVa. Ostali so “samooklicani svetovalci in strokovnjaki.”

Uporabniška raven 3
Značka +3

Živjo voluhar, smo preverili v oddelku za jedrno omrežje. Drži, trenutno dodeljujemo le /64 IPv6 naslove. Dodeljevanje večjih naslovnih prostorov je v planu, vendar trenutno še ni implementirano, prav tako še nimamo točnega termina, kdaj bo na voljo. 

Odgovor