Rešeno

Varovanje osebnih podatkov

Pozdravljeni

Zanima me kje NIJZ dobil mojo telefonsko številko?! 

icon

Najboljši odgovor od A1_Tinka 14 May 2021, 08:52

Ogled izvirnika

Odgovori 9

S čim se eni ukvarjate.. Zarad enega sms delate štalo :joy:

Uporabniška raven 3

SMS sporočilo smo poslali na zahtevo NIJZ na podlagi Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-1) in novele Zakona o nalezljivih boleznih, pri čemer z NIJZ ne delimo podatkov o naših uporabnikih.  

Glede na to kar piše na strani NIJZ, tole sklicevanje na zakon ravno ne pije vode :thinking:

https://www.nijz.si/sl/vabilo-za-prijavo-na-cepljenje-proti-covidu-19-sms-sporocilo-operaterjev-mobilne-telefonije-v

Uporabniška raven 4
Značka +2

Na tem forumu večino komuniciramo navadni uporabniki, ki nimamo nič z A1, lahko smo naročniki lahko pa ne, tako da jaz ne morem nikamor posredovat. Med seboj si izmenjamo tudi svoja mnenja glede vseh stvari, zato sem tudi odgovoril.

Če je meni prav znano, ubistvo sporočilo pošlje A1, ne konkretno NIJZ.  

Ampak lahko kot pošiljatelj napišejo karkoli. 

Se pravi na NIJZ sploh ne dobijo naših številk.

Sem pa tudi jaz dobil ta sms malo prej in je res bedno že vse to kar počnejo.

Ce niste zaposleni potem nevem zakaj sploh debatiram z vami. Mislim da je moja želja povsem upravičene in upam da jo posredujete nadrejenim oz. Zaposlenim na vrhu. Sem blokiral NIJZ in upam da se mi to ne zgodi več. Mislim pa da kot ponudnik A1 ste prvi v vrsti ki bi morali preprečevati skorumpirane medije in takšno nadlegovanje. Vas lepo plačujemo za to. Hvala za vaš čas lp

Uporabniška raven 4
Značka +2

Jaz sem čisto navaden uporabnik, nisem zaposlen pri A1 :)

Vem pa za to sporočilo, ko ga spet pošiljajo naokoli iz nijz, ker so mi že drugi rekli, da so ga dobili (do mene sms še ni prišel).

Se pa strinjam, da so že pošteno tečni s tem in da na tak način silijo in izsiljujejo ljudi. Jaz bom zbrisal sms pa je, če ga slučajno dobim.

Oni lahko to zahtevajo od vas, vi pa boste za to mogli dobit moje dovoljenje! To je nadlegovanje, in JA, ta en sms je problem. V bistvu kršenje mojih ustavnih pravic, ker me nadlegujete! Imate problem z upoštevanjem moje želje? Vi pa malo spremenite odnos na lepše, nisma midva na ti! Ste pa zreli da se boste zaradi takšnih dejanj znašli v sodnem postopku, tako kot vsi ostali, kr tako naprej. 

Uporabniška raven 4
Značka +2

Njihova zahteva me ne zanima, jaz nisem dal soglasja da se številka posreduje niti da me obveščate! Spoštujte mojo odločitev in na zahtevo kogarkoli, NIJZ, vlada ali pa sam pahor ne more priti v stik z menoj! To se naj več ne zgodi brez moje vednosti!

O ja, pa še kako lahko to naredijo, če hočejo. A je tak problem ta en sms? Drugače pa se odpovej uporabi telefona pa je stvar rešena.

Njihova zahteva me ne zanima, jaz nisem dal soglasja da se številka posreduje niti da me obveščate! Spoštujte mojo odločitev in na zahtevo kogarkoli, NIJZ, vlada ali pa sam pahor ne more priti v stik z menoj! To se naj več ne zgodi brez moje vednosti!

Uporabniška raven 3
Značka +3

SMS sporočilo smo poslali na zahtevo NIJZ na podlagi Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-1) in novele Zakona o nalezljivih boleznih, pri čemer z NIJZ ne delimo podatkov o naših uporabnikih.  

Odgovor