Tehnična pomoč

Očitno se na A1 nekdo norčuje iz svojih uporabnikov. Smo kar dolgoletni naročniki vaših storitev in tehnična podpora vam trenutno deluje kriminalno!

Odgovori 32

Uporabniška raven 4
Značka +2

Ja, ampak še vedno ne vemo bistvo tvojega problema. 

To je forum uporabnikov, namen pa je, da si pomagamo med sabo. Iz tvojega drugega posta še vedno ne vem, kje je problem.

Glede na to kakšen odnos imaš ti, ni čudno da imajo drugi do tebe.

Poleg vsega, če želiš maksimalne hitrosti na wifiju, boš rabil boljši AP.
Če ti prevedem v tvoj jezik. Pojdi v trgovino in kupi AP, ki ti bo zagotavljal hitrosti, ki jih želiš.

To da ti ISP zagotavlja wifi je bolj kot dodatni osnovni bombonček.

Dejansko bi morali oparaterji vse te dodatne zadeve skenslat, ker nekateri ne preberejo drobnega tiska in potem takole pizdijo. Če je hitrost preko LAN ok, potem se zgodba za ISP konča. Ostalo si urejaj v lastni režiji.

PS: ja, tehnična podpora A1 nima nobenega znanja, vse kar znajo je prebrati skripte Q&A.

Uporabniška raven 4
Značka +2

Ja in kje je problem?

Bodi malo bolj konkreten...

Hja,je bil v petek po pogovoru s tehnikom poslan email z opisom težav na tehnično podporo, ravno tako včeraj in odgovora še vedno ni. Telefonske klice pa je itak brezveze omenjat - dobiš nepovratni sms, da niso uspeli vstopiti v kontakt zaradi povečanega obsega dela.

Paket net tv L, hitrost direkt preko modema (fritzbox 5490) je ok, 340/40 Mbps. Hitrost wifi pa je download samo okrog 180 Mbps, upload je ok. Prenosnik asus rog ima dual band 2.4/5ghz wi fi mrežno kartico ki podpira hitrosti do 867 Mbps. Pri meritvi je laptop zraven modema, vse ostale naprave izključene, laptop ima avtomatsko dodeljen 5ghz hitrejši pas prenosa, merjeno preko akos in ookla testa. Včeraj sem modem dal na factory reset in ni spremembe.

Uporabniška raven 4
Značka +2

Sprobal tudi sam imam isti paket in modem fritzbox 7590

https://www.speedtest.net/result/10479637795

Probaj naredit speedtest s telefonom, da vidiš kakšen dobiš rezultat. Druga varianta da preveriš pa je, da v nastavitvah modema narediš posebej 5g dostopno točko in se povežeš gor in nardiš speedtest.

To si meril direkt ali preko wifi

Uporabniška raven 4
Značka +2

Preko wi-fi.

Ja to je to, za to pa rabim tehnika;  test wifi preko telefona je ista hitrost kot na laptopu. V glavnem kriminalna podpora, btw danes že poslal mail da čakam na odgovor,grem še na telefon zdaj, da jutri dobim oni nepovratni sms.

Uporabniška raven 3

@Funkyone kot je zapisal že @SI24Team, prvo loči SSID za 2.4Ghz in 5Ghz.

1. Pogosto je težava, da enak SSID, mede naprave, da preklapljajo med bandi in posledično to vpliva na hitrost prenosa, preko WI_FI.

2. Dodatno preveri nastavitve fritza:

kako imaš nastavljeno določitev wifi kanala? Je fiksirano na določen kanal, ali imaš vključen auto channel tune, ki ga omogoča Fritz?

3. Izvedba speedtesta:

Za relevantne teste hitrosti višjih od 100mb, so vsi speedtesti, akostesti bolj prst/palac ocena kot kaj drugega. Za realni test je potreben kakšen iperf z namenskim strežnikom.

Ker seveda tega kot uporabniki nimamo na voljo se prepričaj vsaj da uporabiš oakla speedtest, ter izvereš A1 slovenija strežnik za opravljanje meritve.

Hvala za vse nasvete in pomoč, ampak ne reši težave. Ssid menjava imena ne pomaga, pa motnja med napravami? Kako če  je samo ena naprava v omrežju wifi na 5 ghz? Med testom  dela samo fritzbox in laptop drugih naprav v omrežju ni. In na 5 ghz potegne  do 190 Mbps

A1 kar se gre tehnične podpore, ste klošarija

Lord kje so še lahko motnje? Vse izklop, ni drugih naprav tudi na 2.4ghz ne, edino ta laptop na 5ghz in fritzbox. wifi  polovico manj kot preko direkt utp modem

Uporabniška raven 3

@Funkyone meni je nenavadno pri tvojem primeru še to, da kolikor razberem iz slike, ki si jo priložil, modem prikazuje, da je s prenosnikom povezan s hitrostjo 780/650 mbit/s.

Torej še enkrat, prosim naredi speedtest po navodilih zgoraj če v istem času (ista ura) povežeš prenosnik prek LAN, na to pa ponovi še preko wi_fi.

Je mogoče, da imaš v konfiguraciji fritz mastavljeno max wan hitrost, ki jo dovoli napravam?

A1 hvala za sms ..povečan obseg….

Uporabniška raven 4
Značka +2

A1 hvala za sms ..povečan obseg….

Ne vem, ampak imam občutek, da ti sploh ne slišiš oz. ne bereš mojih in od 

• LordZaVa komentarjev. Najlažje se je pizdit ja.

• Naredi tako, kot sva ti oba napisala in povej, kaj se zgodi. Ker je dovolj očitno, da nekaj v modemu ne štima v nastavitvah ali pa je kaj s tvojim računalnikom. Zdaj pa je tvoja stvar, če si pripravljen sodelovat ali pa nergat...se pa sam odloči.

Lp

Lord prek lan je ok, prek wifi pa če menjam servere katere mi da ookla ario,krs ruše, telekom slo,telemach rotovž….. je isto. Pol manj

fritz je nastavljen na max že default, bil 2 dni nazaj hard reset. Ne pomaga. Med menjavo paketa iz combo L 100/20 sem imel hitrost 20/10 direkt utp in jaz moram klicat 20.11. halo kaj je to, na bakru sem imel več. Tehnik prejšnji petek rekel, če še bodo težave naj pošljem mail z opisom in screenshoti težav. 6 dni ni odgovora, pa vsaki dan dobijo mail da jih čakam.

Hvala za nasvete in pomoč, probal vaše nasvete, žal je isto. Nisem pa jaz tukaj v dopisnem krožku če kurčeva A1 tehnična podpora ne dela.!

Plačujem storitev kjer bi naj bila tehnična podpora zagotovljena! Ne pa preko foruma!

Uporabniška raven 4
Značka +2

Glede na to kakšen odnos imaš ti, ni čudno da imajo drugi do tebe.

Poleg vsega, če želiš maksimalne hitrosti na wifiju, boš rabil boljši AP.
Če ti prevedem v tvoj jezik. Pojdi v trgovino in kupi AP, ki ti bo zagotavljal hitrosti, ki jih želiš.

To da ti ISP zagotavlja wifi je bolj kot dodatni osnovni bombonček.

Dejansko bi morali oparaterji vse te dodatne zadeve skenslat, ker nekateri ne preberejo drobnega tiska in potem takole pizdijo. Če je hitrost preko LAN ok, potem se zgodba za ISP konča. Ostalo si urejaj v lastni režiji.

PS: ja, tehnična podpora A1 nima nobenega znanja, vse kar znajo je prebrati skripte Q&A.

Se čisto strinjam z napisanim.

Lahko pa še jaz dodam sledeče:

Lahko je samo vesel, da je dobil fritzboxa. Boljšega modema se skoraj da ne da dobiti. Moj kolega je dobil optiko pred 14 dnevi in ni dobil več fritza. In čisto razumem zakaj ga ni dobil, ker je to zelo drag modem in v prvi fazi namenjen poslovnim uporabnikom. (tudi jaz imam fritzbox in ga nočem menjat za nič drugega)

Kot drugo. Sigurno ni napaka pri A1. Če bi bila napaka pri A1 oziroma na omrežju, bi mogla bit slabša hitrost preko kabla. Tu je izključno napaka na strani uporabnika. Zdaj ali so to nastavitve v modemu/računalnika bo pa on še najboljše vedel. In tega A1 ni dolžan urejati.

Glede obnašanja - kar daš, to dobiš.

test

SI24Team in DavorD, v čem je vajina težava? Sem uporabnik 10 let, še od Amisa. Paketi tv in net, menjani po akcijah. Zakaj fritzbox? Zato ker sem jaz urejal s telekomom (blok 15 strank) da položijo optiko.( telekom me obvestil,pokliči a1,si v sistemu, boš prvi urejal si vse) Priklop je direkt ne pa gpon, kateri modem bi naj dobil po tvoje, če ne 5490. Preko foruma sem se zahvalil za vso pomoč, ampak prva je tehnična podpora, forum je zadnji če plačujem storitev. O drobnem tisku kaj? Hitrost  včeraj ob 20h, 320 mbps direkt modem, z wifi sem se sprijaznil. Bom preko vez na telekom vprašal , omrežje je njihovo. Nisem pa mulac, 52 let, da bo me nekdo tukaj imel za idiota. Če sta blizu Ptuja dobrodošla, pa gremo skozi tehnične probleme. Žejni ne bomo.

Odgovor