Tehnična pomoč

Očitno se na A1 nekdo norčuje iz svojih uporabnikov. Smo kar dolgoletni naročniki vaših storitev in tehnična podpora vam trenutno deluje kriminalno!

Odgovori 32

Ti pa v moje ne, pa kdo ima kakšen modem,drobni tisk.. itd… Preberi še enkrat kaj sem napisal, s tehniki pa ne morem na noben način če jih ne dobim. V 10. letih kaj sem uporabnik je zdajšnja podpora zanič! Pa nisem na forum prišel da se prepiram, nasveti in pomoč super, ampak če ne pomagajo rabim tehnika, pa smo pri sms nepovratnih. Glede kulture pa, ne tikam ljudi ki je ne poznam! Ti nimaš osnov kulture, žal.

Pozdrav

Uporabniška raven 4
Značka +2

Mulca, za razliko od vaju dveh plačujem storitev, ne pa mama tak kot vama. In ti si24 nauči se kulture,ne moreš kontaktirat kar na ti. Poglej kako dela LordZaVa. Par mesecov nazaj si, sta cvilila za kurac storitev, in dobil en 7590,the best,zdaj pa ima čas pa pametuje po forumu. Nima smisla več. Mah odf……...

Kdo meni plačuje račune in kaj jaz delam se ti nimaš kaj vtikat v te zadeve. Kot drugo, očitno ne poznaš internetnega bontona. Vikal te bom, ko me boš poklical po telefonu in se mi boš predstavil z pravim imenom. Do takrat pa ne in tudi ti mene ne rabiš.

Naslednja stvar. Res je, tudi sam sem takrat v maju pisal, da stvari ne delajo. Vendar se je vse uredilo, zakaj? Ker smo s tehniki na kulturen način izmenjali mnenja (pri tebi je beseda kultura /kulturno obnašanje verjetno neznanka), zato o tem ne bom debatiral naprej.

Znajdi se sam. Kar se mene tiče sva zaključila. Lp

Mulca, za razliko od vaju dveh plačujem storitev, ne pa mama tak kot vama. In ti si24 nauči se kulture,ne moreš kontaktirat kar na ti. Poglej kako dela LordZaVa. Par mesecov nazaj si, sta cvilila za kurac storitev, in dobil en 7590,the best,zdaj pa ima čas pa pametuje po forumu. Nima smisla več. Mah odf……...

Kar se tiče wifi, kanali 2.4 in 5ghz so nastavljeni ročno, da se ne mešajo z drugimi modemi sosedov. Malo boljše je, plus prioritete za en laptop so narejene, drugo pa ne funkcionira spoštovani SI24Team.

Novi tv box zatika, bolj počasen kot oni stari, ajde ima upscaling, ui katastrofa - ni dark mode, naslovi filmov niso v originalu…..  Eni imajo imajo težave z netflix, hja forum A1 reši vse. Ali pa si niso drobnega tiska prebrali. Kajne DavorD?

Hitrost 20/10 mislim direkt modem

Še enkrat; prejšnji paket kombo L optika 100/20 speedtest direkt ali wifi 98/16 ok, tehnična tudi ok. Ob menjavi na net tv L 350/40 sem imel hitrost 20/10. Aja, bi forum pomagal. O explorer tv boxu pa ne bi razpravljal, že to da ni menu v dark mode opcija.

SI24Team in DavorD, v čem je vajina težava? Sem uporabnik 10 let, še od Amisa. Paketi tv in net, menjani po akcijah. Zakaj fritzbox? Zato ker sem jaz urejal s telekomom (blok 15 strank) da položijo optiko.( telekom me obvestil,pokliči a1,si v sistemu, boš prvi urejal si vse) Priklop je direkt ne pa gpon, kateri modem bi naj dobil po tvoje, če ne 5490. Preko foruma sem se zahvalil za vso pomoč, ampak prva je tehnična podpora, forum je zadnji če plačujem storitev. O drobnem tisku kaj? Hitrost  včeraj ob 20h, 320 mbps direkt modem, z wifi sem se sprijaznil. Bom preko vez na telekom vprašal , omrežje je njihovo. Nisem pa mulac, 52 let, da bo me nekdo tukaj imel za idiota. Če sta blizu Ptuja dobrodošla, pa gremo skozi tehnične probleme. Žejni ne bomo.

test

Uporabniška raven 4
Značka +2

Glede na to kakšen odnos imaš ti, ni čudno da imajo drugi do tebe.

Poleg vsega, če želiš maksimalne hitrosti na wifiju, boš rabil boljši AP.
Če ti prevedem v tvoj jezik. Pojdi v trgovino in kupi AP, ki ti bo zagotavljal hitrosti, ki jih želiš.

To da ti ISP zagotavlja wifi je bolj kot dodatni osnovni bombonček.

Dejansko bi morali oparaterji vse te dodatne zadeve skenslat, ker nekateri ne preberejo drobnega tiska in potem takole pizdijo. Če je hitrost preko LAN ok, potem se zgodba za ISP konča. Ostalo si urejaj v lastni režiji.

PS: ja, tehnična podpora A1 nima nobenega znanja, vse kar znajo je prebrati skripte Q&A.

Se čisto strinjam z napisanim.

Lahko pa še jaz dodam sledeče:

Lahko je samo vesel, da je dobil fritzboxa. Boljšega modema se skoraj da ne da dobiti. Moj kolega je dobil optiko pred 14 dnevi in ni dobil več fritza. In čisto razumem zakaj ga ni dobil, ker je to zelo drag modem in v prvi fazi namenjen poslovnim uporabnikom. (tudi jaz imam fritzbox in ga nočem menjat za nič drugega)

Kot drugo. Sigurno ni napaka pri A1. Če bi bila napaka pri A1 oziroma na omrežju, bi mogla bit slabša hitrost preko kabla. Tu je izključno napaka na strani uporabnika. Zdaj ali so to nastavitve v modemu/računalnika bo pa on še najboljše vedel. In tega A1 ni dolžan urejati.

Glede obnašanja - kar daš, to dobiš.

Glede na to kakšen odnos imaš ti, ni čudno da imajo drugi do tebe.

Poleg vsega, če želiš maksimalne hitrosti na wifiju, boš rabil boljši AP.
Če ti prevedem v tvoj jezik. Pojdi v trgovino in kupi AP, ki ti bo zagotavljal hitrosti, ki jih želiš.

To da ti ISP zagotavlja wifi je bolj kot dodatni osnovni bombonček.

Dejansko bi morali oparaterji vse te dodatne zadeve skenslat, ker nekateri ne preberejo drobnega tiska in potem takole pizdijo. Če je hitrost preko LAN ok, potem se zgodba za ISP konča. Ostalo si urejaj v lastni režiji.

PS: ja, tehnična podpora A1 nima nobenega znanja, vse kar znajo je prebrati skripte Q&A.

Plačujem storitev kjer bi naj bila tehnična podpora zagotovljena! Ne pa preko foruma!

Hvala za nasvete in pomoč, probal vaše nasvete, žal je isto. Nisem pa jaz tukaj v dopisnem krožku če kurčeva A1 tehnična podpora ne dela.!

fritz je nastavljen na max že default, bil 2 dni nazaj hard reset. Ne pomaga. Med menjavo paketa iz combo L 100/20 sem imel hitrost 20/10 direkt utp in jaz moram klicat 20.11. halo kaj je to, na bakru sem imel več. Tehnik prejšnji petek rekel, če še bodo težave naj pošljem mail z opisom in screenshoti težav. 6 dni ni odgovora, pa vsaki dan dobijo mail da jih čakam.

Lord prek lan je ok, prek wifi pa če menjam servere katere mi da ookla ario,krs ruše, telekom slo,telemach rotovž….. je isto. Pol manj

Uporabniška raven 4
Značka +2

A1 hvala za sms ..povečan obseg….

Ne vem, ampak imam občutek, da ti sploh ne slišiš oz. ne bereš mojih in od 

• LordZaVa komentarjev. Najlažje se je pizdit ja.

• Naredi tako, kot sva ti oba napisala in povej, kaj se zgodi. Ker je dovolj očitno, da nekaj v modemu ne štima v nastavitvah ali pa je kaj s tvojim računalnikom. Zdaj pa je tvoja stvar, če si pripravljen sodelovat ali pa nergat...se pa sam odloči.

Lp

A1 hvala za sms ..povečan obseg….

Uporabniška raven 3

@Funkyone meni je nenavadno pri tvojem primeru še to, da kolikor razberem iz slike, ki si jo priložil, modem prikazuje, da je s prenosnikom povezan s hitrostjo 780/650 mbit/s.

Torej še enkrat, prosim naredi speedtest po navodilih zgoraj če v istem času (ista ura) povežeš prenosnik prek LAN, na to pa ponovi še preko wi_fi.

Je mogoče, da imaš v konfiguraciji fritz mastavljeno max wan hitrost, ki jo dovoli napravam?

Lord kje so še lahko motnje? Vse izklop, ni drugih naprav tudi na 2.4ghz ne, edino ta laptop na 5ghz in fritzbox. wifi  polovico manj kot preko direkt utp modem

A1 kar se gre tehnične podpore, ste klošarija

Hvala za vse nasvete in pomoč, ampak ne reši težave. Ssid menjava imena ne pomaga, pa motnja med napravami? Kako če  je samo ena naprava v omrežju wifi na 5 ghz? Med testom  dela samo fritzbox in laptop drugih naprav v omrežju ni. In na 5 ghz potegne  do 190 Mbps

Uporabniška raven 3

@Funkyone kot je zapisal že @SI24Team, prvo loči SSID za 2.4Ghz in 5Ghz.

1. Pogosto je težava, da enak SSID, mede naprave, da preklapljajo med bandi in posledično to vpliva na hitrost prenosa, preko WI_FI.

2. Dodatno preveri nastavitve fritza:

kako imaš nastavljeno določitev wifi kanala? Je fiksirano na določen kanal, ali imaš vključen auto channel tune, ki ga omogoča Fritz?

3. Izvedba speedtesta:

Za relevantne teste hitrosti višjih od 100mb, so vsi speedtesti, akostesti bolj prst/palac ocena kot kaj drugega. Za realni test je potreben kakšen iperf z namenskim strežnikom.

Ker seveda tega kot uporabniki nimamo na voljo se prepričaj vsaj da uporabiš oakla speedtest, ter izvereš A1 slovenija strežnik za opravljanje meritve.

Ja to je to, za to pa rabim tehnika;  test wifi preko telefona je ista hitrost kot na laptopu. V glavnem kriminalna podpora, btw danes že poslal mail da čakam na odgovor,grem še na telefon zdaj, da jutri dobim oni nepovratni sms.

Uporabniška raven 4
Značka +2

Preko wi-fi.

To si meril direkt ali preko wifi

Odgovor