A1 Slovenija | A1
Rešeno

Parametri in lastnosti fiksnega priključka (na FTTH)

Pozdravljeni,

ker imam možnost priklopa (vsaj spletna stran A1 tako trdi) preko Telekomove optike, me zanima:

• Kakšen modem ali ruter spada k paketu? Je možno dobiti direktno povezavo in uporabiti lasten ruter?
  • Koliko IP naslovov se dodeli enemu priključku? Kako pogosto se menjujejo?
  • Kakšen protokol? Če PPPoE (kot včasih SiOL), a se prekine vsakih 24 (kot včasih) ?
  • Kako je z IPv6?
Lep pozdrav,
David
icon

Najboljši odgovor od A1_Jernej 17 april 2019, 14:09

@xerces8 me veseli, da se zanimaš za naše storitve :)

1. Naročnik prejme modem Ubee, modem omogoča "Bridge" način delovanja, kar pomeni, da lahko za vzpostavljanje PPPoE seje uporabiš lasten router, ki ga priklopiš na naš modem
  2. Vsak uporabnik lahko izbira med statičnim, ali dinamičnim IP naslovom, za vse specifike in več IP naslovov se lahko dogovoriš s tehnično podporo --> https://forum.a1.si/fiksni-internet-29/staticen-ali-dinamicen-ip-naslov-94
  3. Uporablja se PPPoE, seja se ne prekinja samodejno, prekine se samo ob izklopu naprave, ali napake na omrežju
  4. IPV6 je podprt
Ogled izvirnika

Odgovori 7

Uporabniška raven 2
Značka +3
@xerces8 me veseli, da se zanimaš za naše storitve :)

1. Naročnik prejme modem Ubee, modem omogoča "Bridge" način delovanja, kar pomeni, da lahko za vzpostavljanje PPPoE seje uporabiš lasten router, ki ga priklopiš na naš modem
  2. Vsak uporabnik lahko izbira med statičnim, ali dinamičnim IP naslovom, za vse specifike in več IP naslovov se lahko dogovoriš s tehnično podporo --> https://forum.a1.si/fiksni-internet-29/staticen-ali-dinamicen-ip-naslov-94
  3. Uporablja se PPPoE, seja se ne prekinja samodejno, prekine se samo ob izklopu naprave, ali napake na omrežju
  4. IPV6 je podprt
Super vprašanje!

Te informacije se iskal, edino bi potreboval še informacijo koliko je lahko hkrati aktivnih sej (število hkrati aktivnih IP-jev).
Uporabniška raven 2
Značka +3
V kolikor imaš nastavljen dinamični IP, so možne 4 hkratne PPPoE seje, pri statičnem IP naslovu pa 1 na 1 IP naslov
A se (v primeru dinamičnega IP) ob prekinitvi PPPoE seje in ponovne vzpostavitve nove, dodeli vedno različen IP naslov (kot je tipično recimo za Nemčijo) ?
Uporabniška raven 2
Značka +3
Pri dinamičnem IP naslovu, se le ta ob prekinitvi PPPOE seje običajno zamenja, ob vsaki prekinitvi, ni pa nujno. To je odvisno od tega ali je prejšnji IP ob ponovni vzpostavitvi seje še na voljo.
Zdravo. Zakaj sem sam prejel Genexis modem namesto Ubee? Imam OŠO optiko.

Hvala za odgovor.

lp
Uporabniška raven 2
Značka +3
@jony_A1 v obtoku imamo več tipov modemov, ki ponujajo enake funkcionalnosti, najpogosteje se naročnikom pošlje Ubee, se pa lahko zaradi specifik katerega od omrežij, dodeli, tudi druga oprema. Potrebuješ morda kakšno pomoč pri nastavitvah?

Odgovor