Moj A1
Vprašanje

IPv6 na pfSense FW

Na pfSense poskušam nastaviti IPv6. Na WAN za IPv4 uporabljam PPPeE, za IPv6, v kolikor vpišem statičen IPv6 naslov se ne zgodi nič, ga ne vpiše, IP ki sem ga dobil od A1 je 2001:15c2:yyy:xx::/64 za statičnega sem vpisal 2001:15c2:yyy:xx::2/64 in izpravl, da je gre zadeva preko PPPoE - IPv6 will use the IPv4 connectivity link (PPPoE). V kolikor za WAN izberem DHCPv6 in odkljukam Request a IPv6 prefix/information through the IPv4 connectivity link, dobim IPv6 naslov dinamičen, v rangu kot mi je dodeljen in iz pfSense FW lahko pingam vse na netu brez težav, v kolikor odprem ICMPv6 na FW, sem dosegljiv tudi od zunaj - torej WAN IPv6 deluje. Nato grem nastavljat LAN IPv6, kjer sem dobil 56 segment 2001:15c2:yyy:xxxx::/56 in tega mi ne uspe nastaviti. V kolikor statičen IP na LAN segmentu vpišem 2001:15c2:yyy:xxxx::1/56 se le ta dodeli in se mašine v LANu, ki jim dodelim IPje v tem segmentu vidijo, oz. jih lahko pingam. Ne morejo pa mašine na LANu po IPv6 pingat ničesar na internetu. Kje delam napako?

Odgovori

Še ni odgovorov

Odgovor