Moj A1
Rešeno

Hibridni Modem - Eksternalna Antena

Pozdravljeni.

Kot že opisuje naslov, ali je možno na hibridni modem priključiti eksternalno anteno? Mogoče od znotraj modema, direktno na ploščo?

Ker namreč A1 nam je obljubljal 50/20 hitrost z hibridnim modemom, nihče pa ni nam ni povedal, da mogoče te hitrosti ne bomo dosegli, dolker nismo sami videli, da to ne deluje tako kot mora. Z hibridnim modemom imamo hitrost 17/5 v najboljših časih, gre pa tudi do 10/3... Obe hitrosti sta izmerjeni, kadar televizija NI prižgana.

Hvala za pomoč
icon

Najboljši odgovor od A1_Urska 26 april 2020, 13:45

@GozdniJouza Na hibridnem modemu in telefonu je odzive težko neposredno primerjati. Pri prvem se nekaj pasovne širine uporabi še za ‘’bonding’’. Potrebno bi bilo preveriti stanje na liniji DSL in razpoložljivost radijskega dela. Najbolje bi bilo rezultate z naročniškimi posredovati na tehnicna.podpora@A1.si, da lahko sodelavci primer konkretno preverijo.  

Ogled izvirnika

Odgovori 15

Uporabniška raven 3

@GozdniJouza Na hibridnem modemu in telefonu je odzive težko neposredno primerjati. Pri prvem se nekaj pasovne širine uporabi še za ‘’bonding’’. Potrebno bi bilo preveriti stanje na liniji DSL in razpoložljivost radijskega dela. Najbolje bi bilo rezultate z naročniškimi posredovati na tehnicna.podpora@A1.si, da lahko sodelavci primer konkretno preverijo.  

Sem pošiljal, vse kaj sem dobil je nov oz. star enak modem. In a to kdaj je bil posodobljen boste kar spregledali? Prodajate nam modem, ki realnoma več ni podprt tako kot vsa vaša oprema. Logično da se pojavljajo težave.

Uporabniška raven 3

In vse tiho je bilo 

Uporabniška raven 4
Značka +2

Rešitev, ki bi jo lahko ponudili v tem primeru je:

https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-6890-lte/

Samo predlog za A1, če ste na optiki/xdsl ponudili oz. pošiljate fritzbox modeme, bi jih lahko ponudili tudi za hibridne uporabnike.

Posodablja se samodejno, skoraj vsak mesec. In verjetno bi bila tudi hitrost precej boljša - ZTE kvantiteta, Fritzbox kvaliteta…

Lp

Jaz bi ga sam kupil, če bi ga lahko uporabljal namesto trenutnega...

Uporabniška raven 3

Od tega, da je bila zadnja posodobitev leta 2017 se res ne čudim da dela tako slabo. Žalostno ko hitrost prek modema niti ne dosega 10 mbps a telefon pa ob istem času 30 mbps. Sporočil težavo in mi pošljete enak mode zraven pa napišete, da je to za pričakovat, ker so ljudje doma (kako za vraga mi pol na telefonu internet normalno deluje? A ne bi te mogla “gužva” na omrežju vplivati na vse naprave?)...

Uporabniška raven 3
Značka +3

Se lahko nadejamo kakšne posodobitve tega ZTE hibridnega modema? Ali pa je za vas to mrtva veja in čakate, da še te poberete nazaj? Ravno testiral hitrost. 3.8-4.7 Mbps. Za razjokati…

Uporabniška raven 2
Značka +3
@Averdev priklop eksterne antene na naš Hybridni modem žal ni mogoč.

Hitrost fiksne linije je na dsl žal odvisna od dolžine parice (kabla), ki vodi od centrale do naročnika, pokritost mobilnega signala pa je odvisna od reliefa, konstrukcije objekta... Zaradi tega so hitrosti dinamično določene do max. 50/20.

Kje v objektu pa je postavljen modem (klet, pritličje, ostrešje)?

Že drugič sem dobil obvestilo, da je v tej temi nov odgovor (od A1_Jernej, A1_Urska in GozdniJouza). Preverim in nič… V čem je štos?

Sem že upal na kakšno dobro novico kot npr. novi modemi z zunanjo anteno... :stuck_out_tongue_winking_eye:

Lp

Uporabniška raven 4
Značka +2

Tudi jaz sem dobil včeraj kar nekaj mailov, pa ni bilo nič novih komentarjev. Verjetno je prišlo do kakšne napake pri forumu ali pa so kaj testirali in se je pošiljala pošta...

Me zanima ali se kaj dogaja glede teh modemov? Kakšen novi model, možnost priklopa zunanjih anten? Karkoli?

Telekom ima v ponudbo vsaj dva modela in oba imata možnost priklopa anten…

Lp

Problem hibridnih modemov je da ne sme biti priklopljen  UTP kabel potem deluje  kar dobro.

izklopite UTP kabel naredite speedtest in povejte kako je.

lp

Brez priklopljenega kabla je še slabše. Pa še TV in telefonija sta out.

Ravno zato bi bila možnost priključitve zunanjih anten pripravna. Da obrnem k pravemu oddajniku, ki ni preobremenjen…

Saj spomladi Telekom obljublja izgradnjo optike, če bodo finance odobrene. Potem lahko izberem en drug paket. V nasprotnem pa bom vsekakor šel na Telekomov hibrid. Druga mi ne bo preostalo.

Lp

Pozdravljeni!

Sem naročnik na kombo M in zaradi slabe dsl povezave (cca. 5 Mbps) uporabljam hibridni modem.

Kako kaže glede novih hibridnih modemov z možnostjo priklopa zunanje antene? Tile ZTE H338A so bolj šala. Huawei, ki ga ponujate za naročnike AS TV LTE brez priklopljenih anten dosega veliko višje hitrosti kot ti ZTE hibridni. Je sploh možno kupiti kakšen boljši hibridni modem, ki bi potem deloval v vašem omrežju?

Sam dosegam na hibridnem okoli 10Mbps (skače od 6-15, večinoma okoli 😎, sestra na slabši lokaciji na AS LTE pa preko Huaweia 20-25Mbps (isti oddajnik, da ne bo pomote).

Pa ne me pošiljati na tehnično pomoč, ker mi ne morejo pomagati. Bodo konfigurirali modem tako kot nazadnje in to je to.  Razen, če mi ponudijo hibridni modem s priključki za anteno.

Če premikam modem po prostoru lahko izboljšam kvaliteto signala (vrednosti RSRP in RSRQ), moč tako ni problem. Ravno zato bi bila možnost priključitve anten ali pa boljši modem tako pomembna. Ne morem sedaj kabla vleči po luftu za modemom po celi hiši…

Modem je v drugem nadstropju. Sem na hribu. En oddajnik je nižje na razdalji cca. 2km (CellID 371971 - stolp Nadvoz Cigonca, Spodnja Ložnica, drugi pa nekaj kilometrov oddaljen oddajnik BTS križni vrh (Cell ID 523267). Na ta dva se večinoma povezujem.

Hvala.

LP, Marko

Uporabniška raven 3
Značka +3

@markecamis Preverili smo s sodelavci, pa kakšnen drug model hibridnega modema ni predviden v ponudbi. Nam lahko v zasebnem sporočilu kljub temu javiš naročniške podatke? Tehniki bi radi bolj podrobno preverili, kam se modem povezuje in katera bazna postaja (usmeritev) bi bila najboljša možnost.

Odgovor