Moj A1
Vprašanje

DDNS

Dober dan,

radi bi si uredili VPN dostop. Za to je potrebna DDNS funkcija.

Vaš modemi Iskratel in Ubee TVW625 (ki ima porazno slab domet, veliko slabši od starega Iskrinega, ki ga je zamenjal, pa niti Gbitnih portov nima - sramota da pošiljate to kot nadomestilo v letu 2020/21) mi omogoča samo dve izbiri za ponudnika: DynDNS.org in TZO.

Prvi je postal izključno plačljiv in kot tak za občasno privat uporabo nezanimiv, drugega mi pa sploh iskalnik več ne najde, kot da so to stran ukinili. Skratka nič od nič.

Naj pripomnim, da vaš konkurent Telekom omogoča BREZPLAČNI DDNS preko njihovega strežnika za svoje naročnike, samo vklopit ga je treba.

Sedaj imam dve možnosti:

• da A1 omogoči to, kar ima Telekom na voljo za svoje uporabnike  - usluga brezplačnega DDNS
  • prehod na Telekom z dvema naročninama, ki jih imamo v družini, ravno zaradi tega, ker je preko vas veliko dražje in težje urediti VPN

Morda je še kakšna tretja možnost, ki je ne poznam, zato se obračam na vas, sicer bi že prenel ti dve naročnini na Telekom (kar bom tudi naredil, če ne bo konstruktivnega odziva iz vaše strani).

Moram reči, da me moti tudi to, da ste ukinili številko za tehnično pomoč (včasih je bilo 0404040, ta ne deluje več - obstaja kakšna druga za katero ne vem? Če je, je dobro skrita - sem vse preiskal….) Ponujate samo neuporabno virtualno pomoč, ki je čista izguba časa.

Človek bi pomislil, da vam je malo mar za uporabnike in njihove težave… je res tako?

Lep pozdrav

Odgovori 1

Zdravo :-)

DDNS storitev potrebujete v primeru, če ima vaš račun dinamično določen IP naslov, kar je standardna nastavitev. Tako se vam le ta občasno spremeni.

Pri A1 pa vam omogočajo vklop statičnega IP naslova. Potem je ta fiksno določen, in DDNS storitve ne porebujete več. Več o tem tule.

PS: telefon za tehnično pomoč je 040 40 40 40 (torej ena štiridesetka več :-)

LP H

Odgovor