Rešeno

Xplore TV box - Testiranje

Pozdravljeni,

Imam nekaj pripomb glede delovanja tega TV box-a. Očitno ga noben ne testira.

• Reboot modema je nepremostljiva ovira za ponovno prijavo. Moraš ga fizično ugasniti in prižgati nazaj - nesprejemljivo.
  • Uporabnika preverjanje za posodobitvami sploh ne zanima - to naj preverja v ozadju. Ne poznam niti ene naprave, ki bi tako delovala.
  • Gledanje oddaje, ki teče v živo, vendar začnemo od začetka. Po 10 minutah izberež pavzo za 10 minut - naprava zmrzne in se ponovno zažene.
  • Gledanje oddaje, ki teče v živo, vendar začnemo od začetka. Ker previjamo reklame, pridemo do live streama - spret prehuda operacija in po pol minute, ko pač WDT ugotovi, da ne deluje, reset naprave.

Pa kaj to sranje sploh stestira kdo, prej da se pošlje posodobitev na teren???

icon

Najboljši odgovor od A1_Dolores 14 February 2021, 11:51

Živjo, @sparcky. Platformo nenehno nadgrajujemo, zato so nam mnenja in izkušnje uporabnikov zelo pomembna. Sporočila bom posredovala v pristojni oddelek, da bomo lahko nudili najboljšo uporabniško izkušnjo. 

Ogled izvirnika

Odgovori 12

Hm, za razliko od tebe imam jaz precej boljše izkušnje.

Sem ga testiral v začetku januarja cel mesec preden sem se odločil  da vrnem stare box-e kombo paketa. Izkušnje pa so take kot si opisal. Reboot sistema sicer najdeš pod nastavitvami vendar če box zamrzne ga moraš res fizično odklopit iz štroma. Skratka zadeva za današnjo dobo digitalizacije deluje predpotopno. Skoraj vsak dan kaj zamrzne sicer se če ga pustiš pri miru se po cca 3min sam zažene. Tudi slika včasih kaj zakocka pa čeprav imam optiko, prej pri starem paketu se to ni dogajalo. Delovanje box-a je v primerjavi s starim počasno. Edina boljša lastnost tega box-a je pravzaprav urejanje priljubljenih kanalov ki jih lahko sestaviš kar na računalniku in jih potem odkljukaš na tv, ter to da box sam izbere hd programe. Tudi daljinec slabo komunicira z tv kjub vklopu funkcij hdmi-cec na tv in box-u zadeva skoraj vsak dan kaj zataji ali se ne prižge oboje hkrati ali pa ko vgasneš tv ostane prižgan. Obdržal sem box zgolj zaradi paketa ker mi pač ponuja višje hitrosti na internetu, vendar če se zadeve ne bodo v kratkem kaj izboljšale bom odšel. Že gledam za konkurenco. 

Uporabniška raven 2
Značka +3

Živjo, @sparcky. Platformo nenehno nadgrajujemo, zato so nam mnenja in izkušnje uporabnikov zelo pomembna. Sporočila bom posredovala v pristojni oddelek, da bomo lahko nudili najboljšo uporabniško izkušnjo. 

Uporabniška raven 3

Živjo, @sparcky. Platformo nenehno nadgrajujemo, zato so nam mnenja in izkušnje uporabnikov zelo pomembna. Sporočila bom posredovala v pristojni oddelek, da bomo lahko nudili najboljšo uporabniško izkušnjo. 

A1_Dolores verjamem da vi posredujete naša mnenja in izkušnje v pristojni oddelek, žal pa jim je v tem pristojnem oddelku, kakor je videti, prav melo mar za pripombe in predloge uporabnikov. To se lepo vidi po tem, da v več kot osmih mesecih od prvih, in potem še množice drugih pripomb oz. mnenj, niso izboljšali oz. spremenili - razen par melenkosti - praktično ničesar. Žal :cry:

Saj se tudi na avstrijskem in hrvaškem A1 forumu vsi pritožujejo zaradi istih problemov, tak da ne vem ali cela A1 grupa nima sposobnih programerjev ki bi integrirali svoje storitve v vmesnik ali pa jim je Zappware prodal nedokončan produkt. V obeh primerih je to lahko za skupino z milijardnimi prihodki le sramotno, da takšno sranje prodajo uporabnikom.

Pa to še ni vse. Takšnih neumnosti je še kar nekaj:

• Greš pod mojo knjižnico, kjer si nazadnje nekaj gledal in želiš nadaljevati. V nekaterih primerih se začne predvajanje od začetka in ok, jebat ga, se zgodi. Želiš previti naprej in med previjanjem spet vse zmrzne in se po 1 minuti sam ponovno zažene.
  • Previjanje naprej recimo z 16x hitrostjo in jo hočeš zmanjšati in pritisneš previjanje v nasprotno smer - pri recimo logičnih predvajalnikih to odšteje eno stopnjo hitrosti - ta jajc začne nazaj previjati s 4x hitrostjo.
  • Ločljivost je 1080 s 50 Hz, zakaj ni 60p, se ne ve.
  • V nastavitvah celo najdeš podporo HDMI-CEC, a kaj ko ne dela. Under implementation?!?

Pa še in še… ne spomnim se vsega. V glavnem, ko črto potegneš, je edina uporabna stvar LED osvetlitev daljinskega vmesnika, box je pa za polete iz 10 nadstropja.

Uporabniška raven 1

Glede na to, da nas A1 vse uporabnike ignorira in ne naredi nič v zvezi s temi ničvrednimi boxi, bi bil čas, da se obrnemo na tržno inšpekcijo.

Plačujemo mesečno nekaj, kar večino časa ne dela kot bi moralo.

Tudi na ajpes se bo potrebno pozanimat!

Ali naj popravijo ali dobavijo stb boxe, ki delujejo! 

Pozdravljeni vsi.

Uhm, sem blizu prestavitve iz Telekoma na A1. Trenutno mi na Telekomu deluje vse BP, je pa A1 cenejši.

Me pa sedaj resno skrbi kaj je s temi komunikatorji? Je to sedaj porihtano?

Je možno, da nekdo objavi video o hitrosti, prosim? 

Ker sem precej občutljiv na "polizdelke" ne želim izgubljati živce, če ugotovim, da to ne deluje, kot bi moralo.

Hvala 

Uporabniška raven 1

Pozdravljeni vsi.

Uhm, sem blizu prestavitve iz Telekoma na A1. Trenutno mi na Telekomu deluje vse BP, je pa A1 cenejši.

Ker sem precej občutljiv na "polizdelke" ne želim izgubljati živce, če ugotovim, da to ne deluje, kot bi moralo.

Hvala 

Box je dobesedno polizdelek, daljinc enako! Po moje je največ kriv box, internet ni toliko problematičen.

Porihtano verjetno nebo nikoli, raje ostani na telekomu...

Pozdravljeni vsi.

Hvala 

Box je dobesedno polizdelek, daljinc enako! Po moje je največ kriv box, internet ni toliko problematičen.

Porihtano verjetno nebo nikoli, raje ostani na telekomu...

Hm pri men po zadnji posodobitvi kar vredu deluje tale novi stb posodobo se mi je pa že tretjič od kar ga mam 

• Reboot modema je nepremostljiva ovira za ponovno prijavo. Moraš ga fizično ugasniti in prižgati nazaj - nesprejemljivo.
  • Uporabnika preverjanje za posodobitvami sploh ne zanima - to naj preverja v ozadju. Ne poznam niti ene naprave, ki bi tako delovala.

Drugi dan sem na A1 in te dve točke me že spravljajo ob živce že prvih par ur.

Za nekoga, ki ugasne modem čez noč, ostali uporabniki pa pustijo v elektriki čez noč box bodo morali vsak dan ugasniti in nažgati box po tistem, ko se nažge modem ali izgubi povezavo.

Uporabniška raven 3

Kar se IPTV tiče je A1 v dobi

Odgovor