Moj A1

Veliko pričakovanje, še večje razočaranje

Uporabniška raven 3

Danes sem prejel in aktiviral novo opreno za A1 Net + TV :grinning:

Žal pa sem kaj kmalu doživel prvi hladen tuš :cry:

Pa začnimo:

DALJINEC

Je tako po velikosti (celo kak cm daljši je novi), obliki kot tudi funkcijah precej podoben staremu.

Gumb “RADIO” je mrtev.

Za vnos besedila v “ISKANJE” je potrebno ogromno klikanja levo-desno po črkah, saj ni več možnosti tipkanja črk na številčnici, kaj šele glasovno iskanje, kot imajo to pri Telekomu.

Lahko sicer z enim daljincem uptavljaš vmesnik in TV, vendar ni opcije, da bi z enim gumbom vklapljal ali izkljapljal oboje hkrati.

APLIKACIJE

A1 obljublja “dostop do neomejenih vsebin različnih brezplačnih in plačljivih aplikacij, ...”

Kje so te aplikacije nimam pojma, niti ni v navodilih nikjer zapisano kako prideš do njih. Naložene so samo 3 (tri) VOYO ki ne dela (pa jo osebno tudi ne rabim), YouTube in YouTube Kids (katere pa ravno tako ne rabim), torej mi od vseh tistih “neomejenih” aplikacij ostane ena sama :sob:

Če je že gumb “RADIO” mrtev, bi bili pri A1 lahko vsaj toliko fleksibilni, da bi dodali naprimer app TuneIn ali katero podobno app, in ne da smo vezani na tistih par lokalnih postaj, iz vaše programske sheme.

Ob tem je treba povdariti tudi to, da radijskih postaj ne moreš dodati v svoj seznam programov, tako, da je spet potrebno cel kup klikanja, da prideš do tiste revščine od radiskih postaj.

Kaj pa app VREME ? Nekoč, nekdaj je bila na razpolago, kje pa je sedaj?

Naslednje oprostite izrazu “sranje” je STARŠEVSKI NADZOR. Vsakokrat ko izklopiš vmesnik, se avtomatsko ponastavi na profil DRUŽINA, kar pomeni da je 80% ali več vsebin nedosegljivih, oziroma moraš vsakokrat vtipkavati PIN in menjati profil v STARŠ.

Naprej pa prihodnjič, ko raziščem še ostale funkcije.

A1_Dolores 1 mesec nazaj

Živjo, @dbedene2. Priklop se lahko izvaja na različna optična omrežja (FTTH, GPON, OŠO), zato se lahko razlikuje tudi oprema. Za FrizBox modem je značilno, da dobro “prenaša” zelo visoke hitrosti na optiki. Prosim za naročniške podatke v zasebna sporočila, da lahko konkreten primer preverimo skupaj s tehnično podporo.

V tem odgovoru bi torej želela pudariti, da se lahko dodeli tudi druga oprema glede na zgoraj navedeno vrsto optičnega omrežja, glede na paket, ki ga ima uporabnik in glede na višino hitrosti v paketu.

Z odgovorom ne želimo povzročiti nesporazumov, saj so vprašanja največkrat podana splošno, odgovor pa se razlikuje glede na konkreten primer posameznika.

Ogled izvirnika

Odgovori 44

Uporabniška raven 3

Rečeno je bilo, da aplikacije prihajajo postopoma in ne še takoj zdaj. (Trenutno je na voljo Youtube) je bilo zapisano.

Mi smo dobili novo tv opremo in nov modem.

Kar se tiče TV-ja, bodo morali stvar še malo dodelati. Tudi, ko kupiš telefon, popravki in nove funkcije prihajajo sproti in ne vse takoj na začetku in tu ni nič drugače. Počakajmo kakšen mesec ali dva in bomo videli.

Lahko pa pohvalim odločitev, da smo upravičeni do FritzBox modema. Temu pa se res lahko reče pravi “stroj” za internet. :)

Uporabniška raven 3

Kar se tiče TV-ja, bodo morali stvar še malo dodelati.

Precej bodo moral še delat, če hočjo ujet in morda nekoč tudi prehitet konkurenco. Gre pa tole vse skupaj žal precej počasi. In v tem trenutku, vsaj jaz, nebi nikomur priporočal da menja paket, še manj pa operaterja. 

P.S.

Tisti ki nismo na optiki nismo dobili novih modemov, tako da tega ne morem komentirat.

Uporabniška raven 3

Po zapisanem imam občutek, da sploh niso prebrali kritik iz mojih dveh tem, super lepo. Itak me je zmotilo da se dali velik sredinec nam uporabnikom hibridnega modema in itak nisem nameraval preiti na nov vmesnik zaradi tega sedaj pa ko to slišim, pa še sem totalno brez besed.

Uporabniška raven 3

Pa pri časovnem zamiku so tudi težave, smo opazili včeraj.

Hmm, zanimivo, novega modema niso ponudili? Jaz sem jim kar sam rekel, da ga pošljejo zraven. Dobiš pa Fritz box 7590 modem https://www.fritzshop.si/shop/fritzbox-7590/

Katerega lahko priklopiš preko dsl ali optike. Kar napiši jim, sami ti ne bodo ponudili tega, če si že menjal paket.

Uporabniška raven 3

Zanimivo, zadevo sem urejal preko A1_Dolores in mi je rekla samo, da dobim novo opremo tekom tedna, staro pa vrnem po pošti. Novega modema ni omenjala, niti ga ni bilo v paketu :cry:

Uporabniška raven 3

Zanimivo, v ponedeljek, ko sem gledal na tej strani: https://www.a1.si/tv-paketi

je bil podatek za nov modem viden, zdaj ga pa ne najdem (piše samo za tv komunikatorje).

Dve opciji sta - ali so to opcijo umaknili ali pa se ta podatek skriva nekje drugje (v kakšnih pogojih poslovanja), da nobeden za to sploh ne ve.

Modem je res vrhunski, če naredim primerjavo s prejšnjimi, ki sem jih mel - enako, kot če bi primerjal Clio z Mercedesem.

Res je, če nimaš optike, se ti pri hitrosti ne bo nič poznalo. Je pa bistvena razlika pri upravljanju z njim (nadzorna plošča), pa še redno posodabljajo programsko opremo, da ne govorim o funkcijah, ki jih imaš. 

Jaz sem jim pisal kar na zasebna sporočila preko Facebooka, se še najhitreje uredi stvari. Na telefonu visiš ko lud, da se ti kdo oglasi (po možnosti svetovalca še zbudiš sredi dneva), tako da ti predlagam, da jim za take stvari piši kar na fb - še najhitreje tam urediš stvari.

Uporabniška raven 3

Da se še malo vrnem na radio.

Ko že prideš do radijskih programov, za kar sem že zgoraj napisal, da rabiš malo manj kot doktorat, pa doživiš še eno presenečenje.

Ko hočeš poslušat naprimer Radio HIT ti napiše: Na ta program niste naročeni, pa čeprav je na seznamu programske sheme!

Radio Primorski Val je zaklenjen, čeprav je tudi ta na seznamu programske sheme!

Torej, če imate doma še kak star predpotopen tranzistor, kupite baterije in ga aktivirajte, saj boste na njem lovili več radiskih postaj kot na A1 :rage:

Edina pohvalna stvar ki sem jo odkril do sedaj je to, da daljinca ni treba več direktno “nacentrirat” na vmesnik da bi prijel. No ja, ampak tak daljinec (tranzistorski) sem imel pri Telekomu že pred desetimi leti.

P.S.

Od žene sem jih po enodnevni uporabi že slišal, zakaj mi je bilo sploh treba prejšnjo žalost menjat za še večjo, po izgledu nekoliko lepšo žalost, in kaj mi je sploh bilo treba lani menjat Telekom za A1 :anguished:

Uporabniška raven 1

Da se še malo vrnem na radio.

Ko že prideš do radijskih programov, za kar sem že zgoraj napisal, da rabiš malo manj kot doktorat, pa doživiš še eno presenečenje.

Ko hočeš poslušat naprimer Radio HIT ti napiše: Na ta program niste naročeni, pa čeprav je na seznamu programske sheme!

Radio Primorski Val je zaklenjen, čeprav je tudi ta na seznamu programske sheme!

Torej, če imate doma še kak star predpotopen tranzistor, kupite baterije in ga aktivirajte, saj boste na njem lovili več radiskih postaj kot na A1 :rage:

Edina pohvalna stvar ki sem jo odkril do sedaj je to, da daljinca ni treba več direktno “nacentrirat” na vmesnik da bi prijel. No ja, ampak tak daljinec (tranzistorski) sem imel pri Telekomu že pred desetimi leti.

P.S.

Od žene sem jih po enodnevni uporabi že slišal, zakaj mi je bilo sploh treba prejšnjo žalost menjat za še večjo, po izgledu nekoliko lepšo žalost, in kaj mi je sploh bilo treba lani menjat Telekom za A1 :anguished:

Čez dobra 2 meseca mi poteče vezava. Kot vidim iz zgoraj napisanega, pa bo boljša izbira, pa čeprav dražja, Telemach. Imajo tudi športne programe. Pri A1 bodo verjetno kmalu vsi izginili. Pri Telemachu imajo Eurosport Balkan s srbskimi komentarji, pri A1 pa angleški.

Meni so tudi poslali po pošti samo.tv box-e; pa čeprav imam optiko in bi morali  poslati poleg še modem Fritzbox … Pa sem poklical na A1, pa so mi poslali še modem Fritzbox … Ga dobim po pošti drug teden ...

Uporabniška raven 3

Čez dobra 2 meseca mi poteče vezava. Kot vidim iz zgoraj napisanega, pa bo boljša izbira, pa čeprav dražja, Telemach. Imajo tudi športne programe. Pri A1 bodo verjetno kmalu vsi izginili. Pri Telemachu imajo Eurosport Balkan s srbskimi komentarji, pri A1 pa angleški.

No ja, jaz srčno upam, da bodo pri A1 prebral kritike in se bodo uresničile napovedi SI24Team in bojo zadevo porihtal kot je treba.

Upam seveda da to naredijo v čim krajšem času.

Je pa pri nas ravno soseda kjer imajo prikljopljen Telemah, pa pravi da imajo z njimi samo sranje, tako da ...

Uporabniška raven 2
Značka +3

@andi Pri A1 bodo prebrali kritike. :slight_smile: Hvala za povratne informacije. V zvezi z vsem naštetim (tipka za radio, zaklenjena programa, tipka za izklop, dodajanje aplikacij) preverimo in ko dobimo več povratnih informacij, sporočimo. Glede pošiljanja novega modema - preverimo. Če gre za optično povezavo, se ta sicer ne pošlje po pošti, ampak ga običajno prinese in vklopi terenski tehnik. Zato lahko uporabniki tam TV vmesnike dobijo prej. Za xDSL se pošlje po pošti.

Uporabniška raven 3

@SI24Team 

• 1janez

• bi ti še verjel, če bi to napisal 1. aprila. Iz A1 ne bo folk kar tako izginil na Telemach. Da ne boš mislil, da tam ni težav z njihovim Eon boxom za tv. Od kolega sem slišal, da je to prava katastrofa v smislu uporabe in štekanja tv programov, pa imajo box že več kot eno leto v ponudbi. Da o nedelovanju oz. slabem mobilnem signalu sploh ne govorim (greš iz mesta na vas, imaš 4g samo eno ali dve črtici) pa še to pade včasih na 2g.

• Nikjer se ne cedita mleko in med.

• Glede na to, da so napake pri tv komunikatorju oziroma v programski kodi kar velike, jih bodo sigurno odpravili. Verjemite, da si A1 ne bo privoščil tega, da bo zadevo pustil na takem mestu, kot je zdaj.

•  

Uporabniška raven 3

@andi Pri A1 bodo prebrali kritike. :slight_smile: Hvala za povratne informacije. V zvezi z vsem naštetim (tipka za radio, zaklenjena programa, tipka za izklop, dodajanje aplikacij) preverimo in ko dobimo več povratnih informacij, sporočimo. Glede pošiljanja novega modema - preverimo. Če gre za optično povezavo, se ta sicer ne pošlje po pošti, ampak ga običajno prinese in vklopi terenski tehnik. Zato lahko uporabniki tam TV vmesnike dobijo prej. Za xDSL se pošlje po pošti.

Jaz imam VDSL pa modema ni bilo zraven, samo box in daljinec.

Glede tipke za radio, zaklenjenih programov, tipke za izklop, dodajanja aplikacij upam, da vaši to poštimajo čimprej.

Ravno tako upam, da bodo izklopili prednastavljen starševski nadzor. Glede na slovensko demografijo, nas je kar precej več takih ki smo 18+, kot takih ki so 18-. Če nastaviš box na to da se ne izkljaplja, se tudi posodablja ne, če pa ga nastaviš tako da se samodejno izkljaplja po določenem času, moraš pri vsakem vklopu ponovno spreminjati nastavitve v starševskem nadzoru. Super zadeva za kravžljanje živcev. Pošteno bi bilo, da nam omogočite izbiro, in da tako kot smo izbrali tudi ostane. Starši in ne vi, so dolžni poskrbeti za to kaj bodo njihovi otroci gledali, ne pa da vsi -nekateri že večkrat- polnoletni trpimo zaradi njih.

Tudi jaz precej razočaran nad novim tv vmesnikom. Pričakoval veliko, dobil pa nedodelano zadevo. Resno razmišljam o menjavi operaterja. 

1. Vsakič ponovno nastavljati starševski nadzor, čeprav sem aktiviral v profilu družina - brez omejitev.
  2. Tv vmesnik dostikrat zašteka ( po cca. 3minutah se resetira )
  3. Daljinec katastrofa. Moraš res grobo pritiskati drugače ne prepozna tipke.
  4. Vsakič po prižigu moram nastaviti  prednastavljeno shemo kanalov ( Vsaj razporejanje kanalov je sedaj lažje )
  5. Ko pretikam med kanali se slika za cca. 2sec zatakne oz. zašteka.

Sem pa na optiki tako, da težav zaradi hitrosti odpadejo. 

Uporabniška raven 3

Tudi jaz precej razočaran nad novim tv vmesnikom. Pričakoval veliko, dobil pa nedodelano zadevo. Resno razmišljam o menjavi operaterja. 

1. Vsakič ponovno nastavljati starševski nadzor, čeprav sem aktiviral v profilu družina - brez omejitev.
  2. Tv vmesnik dostikrat zašteka ( po cca. 3minutah se resetira )
  3. Daljinec katastrofa. Moraš res grobo pritiskati drugače ne prepozna tipke.
  4. Vsakič po prižigu moram nastaviti  prednastavljeno shemo kanalov ( Vsaj razporejanje kanalov je sedaj lažje )
  5. Ko pretikam med kanali se slika za cca. 2sec zatakne oz. zašteka.

Sem pa na optiki tako, da težav zaradi hitrosti odpadejo. 

Res je, vmesnik se vsake toliko zatakne in resetira. In kar je najhujše, četudi si bil sredi gledanja nekega filma, moraš ponovno vpisovati PIN, ker te avtomatsko vrže nazaj v starševski način. Vemo pa, da je danes že vse razen poročil, risank in otroških oddaj označeno z nekimi omejitvami. Torej da popizdiš :rage:

S shemo jaz nimam težav. Tisto ki sem si jo sam sestavil tudi vidim ob prižigu. Sem se pa kar precej igral, da sem poimenoval svojo shemo. Najprej moraš namreč določiti ime sheme, in šele nato dodajati programe. Če greš v obratni smeri, si imena ne zapomni.

Ja to da slika zmrzne ob pretikanju, tudi mene zelo moti.

Kar se daljinca tiče me pa najbolj moti to, da nima, tako kot pri Telekomu in Telemahu, glasovnega iskanja ampak je potrebnega ogromno klikanja levo-desno da vpišeš kar iščeš.

Uporabniška raven 3

Pa pri časovnem zamiku so tudi težave, smo opazili včeraj.

Hmm, zanimivo, novega modema niso ponudili? Jaz sem jim kar sam rekel, da ga pošljejo zraven. Dobiš pa Fritz box 7590 modem https://www.fritzshop.si/shop/fritzbox-7590/

Katerega lahko priklopiš preko dsl ali optike. Kar napiši jim, sami ti ne bodo ponudili tega, če si že menjal paket.

Evo njihov odgovor:

A1_Dolores 14 minut nazaj

Zdravo, Andrej.
Modem F
ritzBox prejmejo uporabniki storitev na optičnem omrežju, saj dosegajo zelo visoke hitrosti.

Torej če smo na xDSL smo trikrat kaznovani:

1. imamo mnogo počasnejši prenos podatkov,
  2. imamo slabšo opremo,
  3. za počasnejši prenos in slabšo opremo plačamo ravno toliko kot tisti na optiki.

Pošteno bi bilo, da bi nam na xDSL vsaj hitrosti odprli kolikor se pač da, brez doplačila.

Andrej kolkr sem jaz dobil odgovor v fb zas sporočilo na vprašanje glede modema je da tudi mi keri smo na xDSL VDSL LINIJI DOBIMO SPLOH KATERI MAMO HIBRIDNI MODEM NAJ BI SE DOBIL TALE TA NOVI 

Uporabniška raven 3

Andrej kolkr sem jaz dobil odgovor v fb zas sporočilo na vprašanje glede modema je da tudi mi keri smo na xDSL VDSL LINIJI DOBIMO SPLOH KATERI MAMO HIBRIDNI MODEM NAJ BI SE DOBIL TALE TA NOVI 

@ A1_Dolores

40 minut nazaj

Posredujem tehnikom.
Je pa pri mojem odgovoru verjetno prišlo do nesporazuma. FritzBox je samodejno dodeljen uporabnikom na optičnem omrežju, zato bi lahko komentar, ki si ga zapisal pod objavo marsikdo narobe razumel.

Evo mi je  A1_Dolores  uredila zadevo. Me je že poklical tehnik in sva zmenjena da mi ga danes pošljejo.

A1_Dolores  hvala za prijaznost in odzivnost :thumbsup:

Evo vdokaz in upam da bomo res dobil tega ki se obljublja to je Fritz box modem 7590

Uporabniška raven 3

Še ena mala pripomba na daljinec:

Pri starem si lahko s pritiskom gumba “NAZAJ” direktno prevrtel oddajo nekoliko nazaj, pri novem moraš najprej pritisniti “STOP” in šele nato “NAZAJ”. In ker smo navajeni starih daljincev je potem sama zmeda in preklinjanje, zakaj hudiča gumb ne prime :wink:

Danes sem doživela šok, ko sem želela pogledati včerajšnjo serijo na programu FOX in se ni dalo previti.

Zanima me zakaj ogled nazaj ni več možen na FOX programih in 24 Kitchen?

Lp,

Ana

Uporabniška raven 2
Značka +3

Živjo, @Simbelmyne. Glede na preveritev, bi časovni zamik na omenjenih programskih mestih moral delovati. Če je težava še vedno prisotna, mi v zasebna sporočila prosim posreduj podatke o naročniškem razmerju in telefonsko številko.

Uporabniška raven 3

Danes sem doživela šok, ko sem želela pogledati včerajšnjo serijo na programu FOX in se ni dalo previti.

Zanima me zakaj ogled nazaj ni več možen na FOX programih in 24 Kitchen?

Lp,

Ana

Pojdi na domačo stran v mrežni spored in tam graš lahko za 7dni nazaj. Je sprobano.

Ampak starševski nadzor me pa spravlja ob živce iz dneva v dan. Dajte na A1 kaj narest s tem v zvezi :rage:

P.S.

FritzBox je pa orng mašina. še enkrat hvala A1_Dolores .

Pozdravljeni

Sem nov tukaj in sem našel to temo. Vprašanje za @A1_Dolores  25.5.2020 so me priklopili na optiko in to z modemom Ubee TVW625. Tukaj pa pravite da so vsi modemi na optiki FritzBox, in me zanima kako je s tem. Pa še eno vprašanje,prej sem bil na xDSL in se mi je občasno zatikala slika na TV od kar so mi 1x menjali modem nikol se ni to uredilo. Zanima me ali sedaj ko so preklopili na optiko ali se na novo napiše uredi profil ali ostane isti in so mi samo povečali hitrost iz 30 na 50 Mbps.

Zanima me ali se ta zadeva da urediti da se mi slika ne zatika

Hvala in lep pozdav

Uporabniška raven 2
Značka +3

Živjo, @dbedene2. Priklop se lahko izvaja na različna optična omrežja (FTTH, GPON, OŠO), zato se lahko razlikuje tudi oprema. Za FrizBox modem je značilno, da dobro “prenaša” zelo visoke hitrosti na optiki. Prosim za naročniške podatke v zasebna sporočila, da lahko konkreten primer preverimo skupaj s tehnično podporo.

V tem odgovoru bi torej želela pudariti, da se lahko dodeli tudi druga oprema glede na zgoraj navedeno vrsto optičnega omrežja, glede na paket, ki ga ima uporabnik in glede na višino hitrosti v paketu.

Z odgovorom ne želimo povzročiti nesporazumov, saj so vprašanja največkrat podana splošno, odgovor pa se razlikuje glede na konkreten primer posameznika.

Odgovor