Rešeno

učenje daljinca ne deluje

Pozdrav,

imam tv manta (služi svojemu namenu), daljinec (točno tak) od a1 bi rad naučil pritiskati tipke (do 4 funkcije) od tv, ker koda od mante ne prime (032), poskušam daljinca naučiti na roke, torej, po navodilih:

1. skupaj pritisnem in tiščim OK in 8 (ne zgodi se nič, tudi če tiščim dlje časa), lučka ne zasveti

naprej pa itak še nisem prišel…  kakšen nasvet glede tega?

icon

Najboljši odgovor od A1_GasperB 25 January 2021, 10:16

Ogled izvirnika

Odgovori 4

Uporabniška raven 2

Pozdrav,

imam tv manta (služi svojemu namenu), daljinec (točno tak) od a1 bi rad naučil pritiskati tipke (do 4 funkcije) od tv, ker koda od mante ne prime (032), poskušam daljinca naučiti na roke, torej, po navodilih:

1. skupaj pritisnem in tiščim OK in 8 (ne zgodi se nič, tudi če tiščim dlje časa), lučka ne zasveti

naprej pa itak še nisem prišel…  kakšen nasvet glede tega?

Verjetno bi rad z daljincem A1 istočasno vklapljal in izklapljal tv in vmesnik. To lahko narediš tudi tako, da v nastavitvah komunikatorja omogočiš HDMI-CEC. Enako nastaviš tudi na tv, če ima to možnost. 

Glede na to, kateri daljinec imate je postopek za učenje edini pravi tale.

Če preko tega postopka ne deluje, svetujemo da uredite HDMI-CEC.

Prosim za pomoč pri aktivaciji novega daljinca A1.  Z kodo 146 sem daljinec aktiviral, s tipko (3) TV/AV lakp izbiram vhode, s tipko (1) TV pa televizijo lahko prižigam in ugašam. A1 BOX se ne da vklopiti zato HDMI za Tv ne morem uporabljati. Prosim za nadaljna pojasnila, da bo daljinec deloval za moj LG televizor.

Hvala in Lp

Uporabniška raven 2

Prosim za pomoč pri aktivaciji novega daljinca A1.  Z kodo 146 sem daljinec aktiviral, s tipko (3) TV/AV lakp izbiram vhode, s tipko (1) TV pa televizijo lahko prižigam in ugašam. A1 BOX se ne da vklopiti zato HDMI za Tv ne morem uporabljati. Prosim za nadaljna pojasnila, da bo daljinec deloval za moj LG televizor.

Hvala in Lp

V nastavitvah TV vmesnika in nastavitvah na televizorju vklopiš HDMI-CEC. Z daljincem TV vmesnika tako vklopiš TV vmesnik in tv istočasno. Tudi ustrezen HDMI avtomatsko vklopi. Tudi jaz imam LG tv in deluje.

Odgovor