Moj A1
Rešeno

problemi z explore tv

Uporabniška raven 2

Pozdravljeni!

Že večkrat sem pisala tukaj, da explore ne dela kot je treba. Zdaj sem odprla novo temo, da me kdo vidi. Torej ko gledamo navadni tv se večkrat pokaže napis prišlo je do napake v omrežni povezavi. Na enem tv-ju. Na drugem ponavadi dela. Ko pa gledam nekaj za nazaj na mobilni napravi večkrat piše prišlo je do nepričakovane napake. Ko hočem nekaj downloadat iz interneta, preko wifija mi je počasno nalaganje in moram vklopit mobilne podatke, kjer dobim zadevo skoraj  takoj. Ni mi jasno kdaj bo kaj bolj in ali imajo drugi iste težave.

To je zadnje čase. Ne vem, se že mal spogledujem z drugimi operaterji

icon

Najboljši odgovor od leafe 14 oktober 2020, 07:13

Živjo @JUSTDREAMER ali se to dogaja samo ob določenih urah, ali čez cel dan?

V zasebno sporočilo nam pošlji naročniške podatke, da lahko preverimo.

Ogled izvirnika

Odgovori 5

Uporabniška raven 3
Značka +2

Ja, zanimivo.

Pri nas imamo 3 tv-je in zadeva dela normalno.

Če pa gledam preko računalnika prek spletnega brskalnika, pa mi zadeva zmrzne po 2 do 3x na uro in javi napako.

Preko telefona je bila ista težava do nedavnega, zaenkrat mi stvar deluje kar ok…

Je očitno, da so stvar morda lansirali prehitro in so napake. Res upam, da se bo to kmalu uredilo.

Uporabniška raven 1
Značka +3

Živjo @JUSTDREAMER ali se to dogaja samo ob določenih urah, ali čez cel dan?

V zasebno sporočilo nam pošlji naročniške podatke, da lahko preverimo.

Pozdravljeni!

Že večkrat sem pisala tukaj, da explore ne dela kot je treba. Zdaj sem odprla novo temo, da me kdo vidi. Torej ko gledamo navadni tv se večkrat pokaže napis prišlo je do napake v omrežni povezavi. Na enem tv-ju. Na drugem ponavadi dela. Ko pa gledam nekaj za nazaj na mobilni napravi večkrat piše prišlo je do nepričakovane napake. Ko hočem nekaj downloadat iz interneta, preko wifija mi je počasno nalaganje in moram vklopit mobilne podatke, kjer dobim zadevo skoraj  takoj. Ni mi jasno kdaj bo kaj bolj in ali imajo drugi iste težave.

To je zadnje čase. Ne vem, se že mal spogledujem z drugimi operaterji

Enaka napaka zadnje čase se dogaja tudi meni. Ko sem klical podporo zaradi tega so rekli, da takšna napaka nakazuje  naj bi bil kriv kabel od modema do TV vmesnika. Kakšne veze ima ta kabel z Wi-fijem pa mi ni jasno. Ista napaka se dogaja tudi na dva hišna računalnika. Predvajanje TV se vstavi in se prikaže napis, da je prišlo do napake v omrežni povezavi….

nasa izkusnja z xplore tv komunikatorji:

• pocasno delovanje
  • tv spored med brskanjem ostaja od prejsnjega programa, vcasih ga sploh ni
  • daljinec ne prime
  • daljinec kar sveti oz. utripa cca 1dan dokler niso prazne baterije
  • tv kar zmrzne in potreben je reset komunikatorja
  • kup programov ne deluje, ko naletis se ponavadi kar sesuje
  • o vseh moznih napakah ki jih opozorilno izpisuje niti nebi izgublal besed

skratka, od kar imamo Xplore TV, nam ni vec do gledanja tvja, ker je vsak dan nekaj narobe! 

priklicat tehnicno pomoc pa je misija nemogoce… poklicali vas bomo nazaj… ja, pride pa samo sms, da vas zaradi obilice dela nismo uspeli poklicati…

tezave so prisotne za cca 1 mesec, resitev pa ni… zdej cakam samo, da mi spodaj nekdo napise, da dam svoje narocniske podatke, da preverijo… jaa A1, lahko jih dam… že 50 tic…, ker zdej pa ja bo… 

lp, 

g.Zadovoljni, kot na tisoce drugih z fantasticno izkusnjo Xplore TV.

Včeraj smo dobili dva nova Xplore TV vmesnika in jih skušali namestiti. Trajalo je celo dopoldne in večji del popoldneva, da sta se vzpostavila in za silo začela delovati. Vendar le eden ali drugi. Ob tem pa je internet padel na nulo. Resetiranje modema, preverjanje kablov, povezav, vse po vrsti, situacija je ostala enaka. Deluje lahko samo en TV vmesnik, potem internet na PC za silo deluje s cca 2Mbps. Vkolikor pa vklopiš oba TV vmesnika, ne dela vsaj en TV, internet pa tudi ne.
Enostavno gre za to, da novi vmesniki porabijo bistveno več internetnega signala, kot stari. Pri starih sta lahko delala oba TVja, pa še internet se je dalo surfati, sicer ne na polno, a vendar. S časovno razporeditvijo gledanja TV in dela od doma je vse skupaj kar delovalo.
Pri novih Xplore TV  vmesnikih je bil naročen tudi drug močnejši paket, a je hitrost interneta vseeno ostala enaka in zadeve ne delujejo.
Danes sem priklopil nazaj stare vmesnike in reči delujejo. Teh starih ne mislim vrniti, dokler zadev ne uredijo. Je pa kot ugotavljajo tudi drugi velika težava sploh priti do pogovora s centrom za pomoč, zato sem jim napisal tudi mail. Odgovora od včeraj še ni bilo.
Če je slučajno zaradi tehničnih možnosti nemogoče dvigniti hitrost interneta, smo še na bakreni parici, me zanima, zakaj potem prej prodajo paket, da imaš potem same težave in zadeve ne delujejo. Nekateri tudi delamo v teh časih od doma in nedelovanje interneta ni hec!
Upam da se bo tole rešilo, ...

Odgovor