Moj A1
Rešeno

Problem delovanja televizije na optičnem omrežju

Pozdravljeni!

Najprej me zanima ali je normalno, da je ob premiku programa slika na začetku zmrznjena in se komaj po sekundi, dveh "zažene"?

Kot drugo pa imam občasne težave s prekinjanjem oz zmrzovanjem slike za par sekund med gledanje tv in enkrat posledično zamujanje zvoka s sliko. Je pa odvisno od dneva, enkrat je vse ok, enkrat pa šteka slika na pol ure. Kaj bi to lahko bilo? Priklop storitev je bil opravljen pred slabim mesecem dni.

Hvala za odgovor ter lep pozdrav,
Marko
icon

Najboljši odgovor od Gasper 27 maj 2019, 17:29

Zdravo Marko, takšno delovanje komunikatorja nikakor ni normalno na optični povezavi. Najverjetneje je težava v prenosu podatkov med TV komunikatorjem in modemom. Uporabljaš na tej relaciji samo mrežni (UTP) kabel ali morda kakšen pretvornik signala/PLC/elektroset (znamke Devolo, Ruckus, Enkom ...) ?

V vsakem primeru je smiselno tovrstne motnje prijaviti našemu tehničnemu oddelku, da preveri kaj je vzrok teh napak. Najboljše da pokličeš kar na 040 40 40 40 in izbereš številko 3 za tehnično pomoč.
Ogled izvirnika

Odgovori 10

Zdravo Marko, takšno delovanje komunikatorja nikakor ni normalno na optični povezavi. Najverjetneje je težava v prenosu podatkov med TV komunikatorjem in modemom. Uporabljaš na tej relaciji samo mrežni (UTP) kabel ali morda kakšen pretvornik signala/PLC/elektroset (znamke Devolo, Ruckus, Enkom ...) ?

V vsakem primeru je smiselno tovrstne motnje prijaviti našemu tehničnemu oddelku, da preveri kaj je vzrok teh napak. Najboljše da pokličeš kar na 040 40 40 40 in izbereš številko 3 za tehnično pomoč.
Hala za odg. Uporabljam samo utp kabel. Od komunikatorja do tvja pa hdmi kabel.

Internet vedno dela brez problema, tudi ko na tv slika "zmrzuje"
Pišem, kličem pa se nič ne spremeni, popravi ah. Mi je že žal, da sem izbral A1
Ste morda na novo napeljali utp kable in je morda kje slab stik? Lahko je tudi, da je utp kabel slabe kvalitete. Jaz imam optiko že dlje kot eno leto pri A1, pa nimam nobenih težav. Imam paket Kombo L ter tri televizijske vmesnike (boxe) pa nimam nobenih težav, ne pri internetu, ne pri televizijah. Sem pa, ko sem šel na optiko na novo napeljal vse utp kable. Dal sem utp cat6 kable. Podometno in dal utp vtičnice. Utp vtičnice mi je priključil prijatelj, ki je profesionalno naredil. Je pa v vasi en znanec, ki je imel podobne probleme kot vi. Televizija mu je zmrzvala. Je tudi pri A1. Samo še nima optiko. Jo bo pa imel v kratkem. Pa je tudi klical na tehnično službo A1. Pa mu niso znali pomagati. Pa sem mu svetoval, da da nov utp kabel cat6. Pa je šel v trgovino in kupil toliko metrov utp kabla cat6 kot je potreboval in dal v Belbled konektorje na konceh priključit. Ko je priključil ta utp cat6 kabel ni imel nobenih težav več. Je pomembno ali je utp cat6 ali ne. Pa tudi, pri konektorjih je lahko težava. Da ni dober kontakt.
Ste morda na novo napeljali utp kable in je morda kje slab stik? Lahko je tudi, da je utp kabel slabe kvalitete. Jaz imam optiko že dlje kot eno leto pri A1, pa nimam nobenih težav. Imam paket Kombo L ter tri televizijske vmesnike (boxe) pa nimam nobenih težav, ne pri internetu, ne pri televizijah. Sem pa, ko sem šel na optiko na novo napeljal vse utp kable. Dal sem utp cat6 kable. Podometno in dal utp vtičnice. Utp vtičnice mi je priključil prijatelj, ki je profesionalno naredil. Je pa v vasi en znanec, ki je imel podobne probleme kot vi. Televizija mu je zmrzvala. Je tudi pri A1. Samo še nima optiko. Jo bo pa imel v kratkem. Pa je tudi klical na tehnično službo A1. Pa mu niso znali pomagati. Pa sem mu svetoval, da da nov utp kabel cat6. Pa je šel v trgovino in kupil toliko metrov utp kabla cat6 kot je potreboval in dal v Belbled konektorje na konceh priključit. Ko je priključil ta utp cat6 kabel ni imel nobenih težav več. Je pomembno ali je utp cat6 ali ne. Pa tudi, pri konektorjih je lahko težava. Da ni dober kontakt.
Zdravo.hvala za odgovor.

Od doze je tehnik napeljal opticni kabel do modema od modema pa gre utp kabel do komunikatorja, ki je bil zraven v originalni škatli. Tak da vsa oprema je tista, ki jo je prinesel tehnik a1. Tudi hdmi kabel od boxa do tv. Prej sem se pogovarjal in so rekli, da bodo nekaj na novo konfigurirali. Bom vido, če bo kaj boljse.
Ali je slab utp kabel in pridejo motnje. Ni utp cat6 ampak je morda cat5 ali še manj. Ali pa je slab kontakt pri konektorjih. Jaz bi na vašem mestu dal naredit nov utp kabel cat6, toliko dolg kot ga potrebujete. Ne stane veliko. Razlika pa je očitna. Utp cat6 kabel prodajajo na metre trgovine z elektro materijalom. Stane tam nekje 50 centov meter. Izmereš koliko dolgega potrebuješ in ga greste kupit. V trgovini... ga odrežejo po meri in greste v kakšen računalniški servis, da vam namestijo konektorje na konca. Konektorja staneta tam nekje dvakrat po evro. Pa še delo. Za dva konektorja ne bi smelo koštati preveč.
Če mi bo po tej konfiguraciji še vedno zmrzovalo bom zamenjal utp kabel. Hvala
Zdravo. Pri meni je ista zadeva. Kolikor sem jaz gledal, je pri vseh tako. Ko prešaltaš, slika zmrzne za cca 1 sekundo, potem pa zalaufa. Pri telekomu je bila zadeva drugačna, ker je bil ob šaltanju programov na začetku črn zaslon, potem pa se je prikazala slika. Tukaj pa je slika takoj, samo rabi kakšno sekundo da zalaufa. Po vseh a1 prodajnih mestih je bilo isto, tako da mislim, da z menjavo kabla ne boš nič rešil.
MarkoMB katerega operaterja pa si imel do zdaj?
MarkoMB katerega operaterja pa si imel do zdaj?
Zdravo. Na stari lokaciji sem imel se kabelsko tv, zdaj sem pa na novi lokaciji.

Kar se tiče zmrzjene slike na začetku... dejansko sem bil včeraj v a1 centru in se je tudi njim isto naredlo kot si že napisal. Kar se pa tiče zmrzovanja med gledanjem...zdaj so mi spremenili konfiguracijo modema in po resetu se mi zdi lepša slika ter še zaenkrat ni niti enkrat zmrznila...upam, da je zdaj to to in da bo špilalo 🙂

Odgovor