Moj A1
Zelo zanimiv Tutorial

Prilagodljive TV sheme

Prilagodljive TV sheme
Uporabniška raven 4
Značka +3
TV sheme paketov A1 Kombo zdaj omogočajo prilagajanje TV shem.
Prednastavljeno TV shemo lahko po želji spremeniš in si sestaviš svoj nabor najljubših vsebin. Vsi TV programi so razdeljeni v programske sklope, ki jih poljubno dodajaš ali odstranjuješ v svojo TV shemo.

Z novimi TV shemami:
- izbereš prednastavljeno shemo
- zamenjaš enega od programskih sklopov za takega, ki bolj ustreza tvojim željam
- odstraniš vse programske sklope (razen Osnovnega, ki iz paketa ni odstranljiv) in v celoti sestaviš shemo po svojem okusu

TV shemo lahko sestaviš s pomočjo TV kalkulatorja, ki ga najdeš na predstavitveni strani za sestavo paketa, v portalu Moj.A1 in v aplikaciji moj.A1.

Kalkulator omogoča, da preveriš možne kombinacije programskih sklopov znotraj izbranega A1 Kombo paketa in preveriš porabljeno število točk.

S TV točkami so ovrednoteni vsi A1 Kombo paketi ter vsi programski sklopi, iz katerih lahko sestaviš svojo TV shemo. Programske sklope v svoji TV shemi lahko med seboj poljubno menjaš. Dokler seštevek TV točk vseh izbranih sklopov ostane znotraj osnovnega števila TV točk paketa, se cena tvojega A1 Kombo paketa ne spreminja. Če pa seštevek TV točk programskih sklopov preseže osnovno število TV točk paketa, za vsako TV točko nad osnovno mejo plačaš 1 € dodatka.

Programske sklope lahko dodajaš kadarkoli, odstraniš pa jih lahko 31 dni po tem, ko je bil določen sklop dodan.

Za vse informacije lahko obiščeš spletno stran A1 ali pa vprašaš kar tukaj. 🙂

Odgovori 35

Uporabniška raven 2
Ali v primeru ko odstraniš kategorijo Programski sklop Komercialni 2 točki vi vseeno plačujete polno ceno propluso in planet tv za njihove tv programe ?

Zakaj je programski sklop Nacionalni vreden 2 točki saj so v njem vsi tv programi brezplačni, in bi morali biti vključeni brezplačno v sklop osnovni ?

Programski sklop Mix S-M-L 4-12-28 TV točk Privzeti mešani programi paketa A1 Kombo

V že prednastavljenih shemah bi lahko omogočili, da lahko če tako želimo odstranimo posamezne tv programe ki jih ne želimo gledati, in za to prejmemo dodatne točke na primer za 10 odstranjenih tv programov 2 točki...

Lahko bi zvestim naročnikom in naročnicam ki smo že več let pri vas podarili nekaj dodatnih točk za vsako leto pri vas na primer 8 dodatnih točk.

Vsem naročnikom in naročnicam ki redno plačujemo položnice-naročnino bi tudi lahko nagradili z dodatnimi točkami, 2 točki za 4 pravočasno plačane položnice.

Te zbrane točke bi potem lahko izkoristili za nadgradnjo-spremembo programske sheme ali pa pri plačilu položnice 1 točka 1 evro.
Uporabniška raven 4
Značka +3
Živjo, @Peter,

na vprašanje glede plačevanja TV ponudnikom seveda ne morem komentirati, saj gre tukaj za poslovno skrivnost.
Hvala sicer za tvoj zapis in vprašanja, bom tako kot vedno poslala sodelavcem, ki srbijo za razvoj ponudbe.

P.S: Je kakšen poseben razlog, da je tvoje besedilo celotno bold, ali le želiš posebej poudariti svoje pisanje? 🙂 Pravila komuniciranja na spletnem mestu A1 Forum
Uporabniška raven 2
Končno!!!

A1 čestitam za pogum, da ste prvi vrgli karte na mizo.

Zanimivo bo videti, kako bo ta poteza vplivala na ponudbo TV storitev pri drugih operaterjih na trgu, saj se bo konkurenca prisiljena prilagoditi novemu standardu, ki ste ga pravkar postavili.

Vsekakor korak, ali bolje rečeno kar skok v pravo smer, kar se mene tiče 🙂
Uporabniška raven 2
Zamisel je res v redu, vendar bi bilo potrebno še marsikaj popraviti.
Primer
Naročen sem na kombo-M paket v kateri je že velika večina programov iz izbirnih sklopov, in če želim na primer discovery science,BBC Earth iz sklopa dokumentarni in DTX ki je tudi dokumentarni in ste ga dali začuda v sklop trendi, in FOX Movies iz sklopa filmski torej dodatne 3 programe iz tega sklopa zopet 8 točk 8 evrov.

Bi moral doplačati polno ceno sklopov dokumentarni 8 točk 8 evrov, sklop trendi 4 točke 4 evre in sklop filmski 8 točk 8 evrov skupaj 20 točk 20 evrov, čeprav imam že sedaj skoraj vse te programe v programski shemi M.

Najbolje bi bilo če bi omogočili izbiro posameznih programov iz osnovnih sklopov po pošteni ceni, razen za HBO,HBO Premium in Pink.

Tisti ki imajo kombo-S razumem da bi morali doplačati polno ceno za sklope,njim tudi pride ceneje če gredo na kombo-M-L kot da doplačujejo za razne sklope.
Do ostalih ki imamo kombo-M pa to ni pošteno in pravično.

Bi me prišlo ceneje če bi vzel najboljši paket kombo-L bi plačeval samo 10 evrov več na mesec vendar se mi ne izplača ker nimam optike in ne bo nič višja internetna hitrost kot sedaj do 10 Mb/s.

https://www.a1.si/izbira-programske-sheme
Moram reči, da trenutno mi nič ne pomeni, ker imam paket kombo l in vse kar imam vklopljeno mi ni všeč, lahko bi recimo omogočili odstranitev nekaterih sklopov kot so šport, ali erotika in da bi namesto tega lahko vklopila hbo, recimo. Pri sebi lahko odstranim samo komercijalne in to mi nič ne pomaga, imam pač dve točki manj in nič nimam od tega. Tko da.... za nas nič. Hvala lepa. V pogojih pa piše da bo ogled za nazaj plačljiv, zanima me kdaj in za katero shemo.
Uporabniška raven 2
Značka +3
@JUSTDREAMER tvoj post sem zaradi boljše preglednosti, premaknil v že obstoječo temo z enakim naslovom.
Se pa tudi meni zdi da ste odprli nova vrata in počasi bo potrebno nuditi strankam več izbire. Lepo, ljudje bi pravzaprav radi marsikaj, kar ne gledajo odstranili. Dober začetek 👍
Uporabniška raven 4
Značka +3
V pogojih pa piše da bo ogled za nazaj plačljiv, zanima me kdaj in za katero shemo.

Storitev Časovnega zamika se po Ceniku zaračuna 3 €/mesec. Storitev Časovni zamik je vključena v vse pakete A1 Kombo od aktivacije paketa. V paketu A1 Kombo L je uporaba celotno trajanje naročniškega razmerja za paket A1 Kombo L brezplačna. V paketih A1 Kombo S in A1 Kombo M pa je uporaba brezplačna prve 3 mesece, po 3 mesecih pa se uporaba začne zaračunavati.
Uporabniška raven 2
Lahko bi dali tudi časovni zamik med sklope ki bi bil vreden 3 točke.

Torej če bi nekdo odstranil 2 sklopa po 2 točki bi dobil 4 točke, in bi lahko zato aktiviral časovni zamik.
Ok, spremenil sem programsko shemo. O realizaciji spremembe sem bil obveščen in na internetni strani Moj A1 je sprememba vidna... Vendar imam na TV-ju še vedno staro shemo. Očitno še ni vse tako kot bi moralo biti.
Uporabniška raven 4
Značka +3
Ok, spremenil sem programsko shemo. O realizaciji spremembe sem bil obveščen in na internetni strani Moj A1 je sprememba vidna... Vendar imam na TV-ju še vedno staro shemo. Očitno še ni vse tako kot bi moralo biti.
Živjo. Svetujemo, da nas pokličeš na 040 40 40 40, izbira številke 3 za tehniko, kjer lahko svetovalci preverijo konkretni primer in pomagajo. Si sicer poskusil še z resetom modema? Bi znalo pomagati.
Vklopil sem si opcijo TV in imam nekaj vprašanj:
  1. Prvo programsko shemo nam "vsilite", ker je privzeto nastavljena. Bilo bi fer, če bi vsaj 1. spremembo izvedli takoj.
  2. Koliko časa na splošno traja, da spremenite shemo?
  3. Konkurenca T2 ima možnost, da programe (vrstni red, viden ali skrit program, ...) urejaš preko internetne strani in nastavitve preneseš v TV vmesnik. Imate namen omogočiti kaj podobnega? Mogoče že obstaja možnost?
  4. Kako odstranim (skrijem) programe iz seznama na TV vmesniku, ki jih nimam v svoji shemi?
  5. Kako odstranim (skrijem) programe iz seznama na TV vmesniku, ki jih imam v shemi, pa jih ne želim gledati?
  6. Odzivnost TV vmesnika je slaba. Imate namen to izboljšati?
  7. TV vmesnik mi je "zmrznil" po 5 minutah uporabe. Se to dogaja pogosto?
  8. Kdaj posodabljate programsko opremo na TV vmesnikih? Predlaga, da to počnete vsaj po 3 uri zjutraj, če ni ravno nujna posodobitev.
Hvala
Ne morem popraviti prejšnjega zapisa, zato pišem novega...
Točko 6. lahko spregledate.
Točki 4. in 5. sem načeloma ugotovil, bi pa bilo zaželeno, če bi bila na seznamu vseh kanalov, poleg vsakega kanala oznaka, če je kanal v trenutno zakupljenem paketu.
Uporabniška raven 4
Značka +3
Vklopil sem si opcijo TV in imam nekaj vprašanj:
  1. Prvo programsko shemo nam "vsilite", ker je privzeto nastavljena. Bilo bi fer, če bi vsaj 1. spremembo izvedli takoj.
  2. Koliko časa na splošno traja, da spremenite shemo?
  3. Konkurenca T2 ima možnost, da programe (vrstni red, viden ali skrit program, ...) urejaš preko internetne strani in nastavitve preneseš v TV vmesnik. Imate namen omogočiti kaj podobnega? Mogoče že obstaja možnost?
  4. Kako odstranim (skrijem) programe iz seznama na TV vmesniku, ki jih nimam v svoji shemi?
  5. Kako odstranim (skrijem) programe iz seznama na TV vmesniku, ki jih imam v shemi, pa jih ne želim gledati?
  6. Odzivnost TV vmesnika je slaba. Imate namen to izboljšati?
  7. TV vmesnik mi je "zmrznil" po 5 minutah uporabe. Se to dogaja pogosto?
  8. Kdaj posodabljate programsko opremo na TV vmesnikih? Predlaga, da to počnete vsaj po 3 uri zjutraj, če ni ravno nujna posodobitev.
Hvala

Živjo, odgovarjam kar po točkah. 🙂

1. Programski sklop Osnovni je privzet pri vsakem paketu Kombo, Prednastavljene sheme pa so na voljo zato, ker je uporabnikom lažje navigirati s točkami in sestavljati sheme na ta način.
  2. Sprememba je urejena v roku 15 minut. Če traja dlje, svetujemo reset opreme. Če še vedno ni urejeno, pa pomagajo tehniki na številki 040 40 40 40 (izbira številke 3).
  3. Ta možnost je zaenkrat na voljo prek TV vmesnika. Navodila smo zbrali tukaj: https://forum.a1.si/pomoc-in-informacije-28/najpogostejsa-vprasanja-in-odgovori-glede-delovanja-iptv-83
  4. Hvala za predlog, posredovan sodelavcem.
  5. Hvala za predlog, posredovan sodelavcem.
  6. ok 🙂
  7. Ne bi se smelo, če pa do tega prihaja pogosto, svetujem klic na 040 40 40 40 (izbira številke 3).
  8. Vsa dela na omrežju in sistemih se praviloma izvajajo ponoči, ko najmanj uporabnikov uporablja storitve. Napovedane nadgradnje sproti objavljamo na spletni strani: https://www.a1.si/omrezje/dela-na-omrezju
Lep pozdrav.

Sprememba je urejena v roku 15 minut. Če traja dlje, svetujemo reset opreme. Če še vedno ni urejeno, pa pomagajo tehniki na številki 040 40 40 40 (izbira številke 3).

Lep pozdrav.

Pri meni je sprememba trajala 2 dni, poleg tega sem klical in poslal e-pošto... Ni pomembno.
Reset opreme je kaj? Vmesnik izklopiš iz elektrike in ga ponovno vklopiš čez kakšno minuto-dve?

Hvala
Uporabniška raven 4
Značka +3
Reset opreme je kaj? Vmesnik izklopiš iz elektrike in ga ponovno vklopiš čez kakšno minuto-dve?

Hvala

Tako je, to je reset opreme.

lp,
Manca
7. NEUSTREZNA SKUPINA KANALOV:Pogosto se zgodi, da nam TV komunikator ne prikaže vseh kanalov, ki so na voljo, ampak prikazuje zgolj kanala iz določene skupine ( regionalni, športni, otroški... ).
Navedeno je posledica neustrezno izbrane »SKUPINE PROGRAMOV«.
Seznam aktivnih programov lahko kadarkoli preverimo ali spremenimo. Na daljincu poiščemo, ter pritisnemo tipko »INFO«. V meniju, ki se nam odpre, s pomočjo smernih tipk izberemo kategorijo: »SPREMEMBA SEZNAMA AKTIVNIH PROGRAMOV«. V kolikor želimo, da so nam na voljo vsi programi, se s pomočjo smernih tipk »LEVO in DESNO«, pomikamo, dokler se v oknu ne izpiše »VSI PROGRAMI«. Na to pritisnemo tipko »OK«, ter zapremo meni s tipko »EXIT«.
Po tem morajo biti na voljo vsi kanali.

Torej, ko imaš svojo listo že ustvarjeno greš na tipko > INFO > SPREMEMBA SEZNAMA AKTIVNIH PROGRAMOV > "MOJA LISTA PRILJUBLJENIH" in to je to😃

Problem v tem, da ko urejaš katerekoli druge nastavitve, ali pa naprimer poslušaš radio, in se vrneš na TV, te preprosto vrže nazaj na "vsi programi" in ne na listo ki si jo sam ustvaril. In potem moraš spet ponavljati postopek pod točko 7.
Ali res nimate nobenega strokovnjaka, ki bi bil sposoben sprogramirati komunikator tako, da bi si zapomnil moj izbor in mi odprl tisto izbrano skupino programov ki sem jo sam sestavil, oziroma nazadnje uporabil?
Sicer še čakam na priklop vaše TV. Se mi pa ob branju foruma porajajo vprašanja pred začetkom uporabe.

Na Telekomovem STB (Box) sem si lahko programe razporedil po svojih željah na PC na njihovi spletni strani in seznam "poslal" na STB. Od tam pa potem z daljincem v vmesniku vse programe, ki jih nisem želel gledati pobrisal oz. umaknil iz vidnosti.

Kaj od tega lahko naredim na A1 TV?

Izdelava "seznama 9 priljubljenih" me ne zanima oz. zame nima uporabne vrednosti. Rad bi samo svoj vrstni red in nevidnost nezanimivih programov.

Hvala

Kaj od tega lahko naredim na A1 TV?

NIČ!

In žal vse tako zgleda, da še dolgo ne bo NIČ, saj se na A1 TV, vsaj od kar sem jaz njihov naročnik, ni v pozitivno smer premaknilo popolnoma NIČ 😠
Meni osebno je žal, da sem šel iz Telekoma na A1 ☹
A res?!?!?

Ne morem niti spremeniti vrstnega reda programov???
A res?!?!?

Ne morem niti spremeniti vrstnega reda programov???

Lahko sicer narediš svojo shemo, ampak takoj ko greš ven iz svoje sheme, naprimer na radio, in potem nazaj na TV te vrže nazaj na "vsi programi". In potem moraš spet po nepotrebnem klikat, da prideš v svojo shemo, ker ta butasti vmesnik si ne zapomni tvoje izbite. Na A1 jih pa to očitno ne moti, saj kljub vsem komentarjem ne naredijo NIČ.
To pa res ni za nikamor.

IPTV imam že od 2005. Bil sem pri Telekomu, T-2, Telemachu, bil na bakru in optiki in povsod sem lahko uredil VSE programe po svoji želji. Celo več uporabnikov sem lahko marsikje nastavil s svojimi shemami programov.

Pred 50 leti so po Luni hodili, tukaj se pa danes “ne da” programov prestavljati?? Res ne morem verjeti in če je res tako potem ta ljubezen ne bo dolgo trajala. Vsaj cenovno je ugodneje.... vsaj to.

Kaj pol A1? Bo samo predan predlog tehnikom ali bo kdo DEJANSKO kaj naredil?
Uporabniška raven 2
Pro plus in planet tv sta vas pa zelo hitro prisilila preko akosa da ste jih morali vrniti v osnovne sheme, se vidi kdo v Sloveniji ima moč,vpliv in seveda denar.
Toliko o pravicah potrošnikov-ovac in demokraciji.

Popolnoma ukinjamo Komercialni programski sklop. Vsi programi, ki so bili vključeni v ta bodo vključeni v vse tri Osnovne programske sklope.

Predlagam vam da prekinete pogodbe z obema medijskima hišama pro plus in antenna TV Si, in ju popolnoma umaknete iz svoje ponudbe-pa še naročnine boste pocenili na ta račun.

Šele ko se jim bo kdo upal upreti potem bodo tudi oni popustili da se lahko vsak naročnik sam odloči ali želi imeti dodatno plačljive storitve-programe ali ne.

Zakaj jih pa vi ne tožite na EU sodišču za človekove pravice ker kršijo ustavno pravico do svobodne odločitve če nekdo želi nekaj ali ne dodatno plačljivega v tem primeru pod prisilo razen če v celoti odpovemo naročnino na IPTV-Kabelsko tv..

https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/3887370
https://www.a1.si/tv-spremembe-1
http://www.stop-neplacniki.si/antenna-tv-sl-doo/
http://www.stop-neplacniki.si/proplus-doo/

Najbolje da kar ukinete programske sklope saj ste ukinili skoraj vse točke.

Paket Količina TV točk pred spremembo Količina TV točk po spremembi
A1 Kombo S 8 točk sedaj 4
A1 Kombo M 16 točk sedaj 6
A1 Kombo L 32 točk sedaj 10

Premestitev TV programov med programskimi sklopi

https://www.a1.si/tv-spremembe-1#acc-3887259
[h4]Kombo S[/h4]
Program 114DTX
Kje se je program nahajal pred spremembo Trendi
Kam je bil premeščen po spremembi Osnovni M in Osnovni L (privzeti programi v TV shemi A1 Kombo M in A1 Kombo L paketa)
https://www.a1.si/tv-spremembe-1#acc-3887288
[h4]Kombo M[/h4]
Program 114 DTX
Kje se je program nahajal pred spremembo Trendi
Kam je bil premeščen po spremembi Osnovni L (privzeti programi samo v TV shemi A1 Kombo L paketa)

Ti ste napisali še za precej ostalih programov pod programsko shemo S, ko pa grem na shemo M pa je zgoraj omenjeni program uvrščen v shemo L ravno tako HD programi tudi vsi dokumentarni.
Kaj je sedaj res in kaj ne ?

Zakaj ne uvrstite SD različic HD programov v kombo M shemo ?
DTX in Discovery Science,
Ali nameravate spet ponuditi tv program Food network v SD in HD verziji in radijsko postajo moj radio ?
Zaradi vse te kolobocije s paketi in vsiljevanjem pro plus kanalov in ker se sheme ta trenutek ne da prilagajati po mojem okusu, reklamirate pa prilagajanje še zmeraj, sem preklical TV paket v celoti!

NOČEM gledati in prisilno plačevati nekaj kar nam vsiljujejo. Še TV SLO mi gre na živce z rednimi položnicami. A to je druga zgodba.

Bom pač samo brskal po spletu... vi se pa lepo veselo je....!
Razmišljam, da bi naročil A1 kombo M, vendar nikjer ne najdem možnosti prilagoditve programske sheme in dodajanja tv sklopov naprimer HBO. Ali to sploh še deluje, meni ne.

Odgovor