Moj A1
Rešeno

Počasno delovanje TV vmesnika in daljinca

Pozdrav, 

Pred par dnevi sem dobil priklop A1 storitve in delovanje TV vmesnika je obupno počasno.

Pri vsakem preklapljanju med funkcijami je par sekundni zamik preden se vse skupaj naloži. Najbolj motece je pa pocasno preklapljanje med kanali, traja kar 3-4 sekunde preden se nov kanal zažene.

Prav tako je daljinec zelo neodziven, potreben je kar močan pritisk gumba da zazna ukaz, veckrat moram pritisk ponoviti da zazna ukaz.

Ali je to realna hitrost ali so možne izboljsave?

Precej zalostno, da je vse skupaj tako pocasno. 

icon

Najboljši odgovor od leafe 16 oktober 2020, 13:46

Živjo @Janit javi se nam v zasebno sporočilo z naročniški podatki, saj lahko pomagamo.

Ogled izvirnika

Odgovori 7

Uporabniška raven 1
Značka +3

Živjo @Janit javi se nam v zasebno sporočilo z naročniški podatki, saj lahko pomagamo.

Uporabniška raven 3

Živjo @Janit javi se nam v zasebno sporočilo z naročniški podatki, saj lahko pomagamo.

Saj nima samo @Janit teh problemov. Z enakimi problemi se ukvarjamo tudi drugi.

Torej, če lahko pomagate njemu, POMAGAJTE VSEM :bangbang:

Živjo @Janit javi se nam v zasebno sporočilo z naročniški podatki, saj lahko pomagamo.

Saj nima samo @Janit teh problemov. Z enakimi problemi se ukvarjamo tudi drugi.

Torej, če lahko pomagate njemu, POMAGAJTE VSEM :bangbang:

Res je enako težave tudi pri meni.

Dragi moderator leafe
A je že kaj novega, ker zgoraj opisane težave so enake tudi pri meni?

Isto pri meni. A1 je za en drek. Nazaj na Telekom bom šel takoj. Celoten vmesnik je za nič. Pa še, se mi zdi, da prvih 7 kanalov sploh ne predvajajo v HD, ampak nekaj kar mutijo z ločljivostjo. Pri Telekomu lepo imaš prvo kanale v SD potem pa iste te v HD. Celo piše gor pri imenu kanala. Zato je A1 cenejši. 

Imel sem “stari” Kombo  paket, s “starim” digitalnim sprejemnikom. Zadeva mi je delovala OK.

Dobil sem klic z strani A1, da imam star paket in da preveč plačujem, ker se z novim paketom A1 Net+TV dobi več kanalov in je vse skupaj ceneje. Odločil sem se zamenjati. Napaka!

Nov sprejemnik Xplore je blazno počasen, na daljincu se s prvim klikom šele prižgejo osvetljene tipke, pri naslednjem pa daljinec odreagira. To je izredno moteče saj nikoli ne gledaš ali je daljinec osvetljen ali ni. Kanal se zato včasih zamenja, drugič ne (ker se šele tipke osvetlijo), tretjič pa gre za dva kanala naprej… TV signal se izgublja, sprejemnik pa se mi je vsaj 3x na dan sam restartal, pred tem pa za nekaj minut zmrznil. Porazno. In zaključek?
Vrnil sem nov Xplore sprejemnik in šel ponovno na star paket, s starim sprejemnikom. Zadeva dela!
Zares ne razumem, zakaj in kako se je A! odločil dati na trg nedokončano verzijo ali sprejemnika, ali celotnega omrežja A1 Net+TV (me sploh ne zanima kje imajo težave!). Za denar, ki ga plačujem za naročnino zahtevam delujoče storitve. In to je to!  

Počasno delovanje daljinca je res zelo moteče, tudi baterije žre kot za stavo… Osvetljene tipke so ena večjih neumnosti… ziher rabimo to, ja… A je popolna tema v sobi, kjer je prižgan tv….

Odgovor