A1 Slovenija | A1

Neprijazna programska oprema

Uporabniška raven 2
Nikjer ne zasledim pogovorov o tem in verjetno nisem edini, ki sem tega mnenja. A ko že A1 ob ponovnem zagonu sprejemnika oglašuje ta forum pa sem se le odločil priti pogledat in malce spisat moje mnenje o tem.

Na kratko? Programska oprema je totalni obup in do sedaj od vseh ponudnikov kaj sem jih menjal verjetno najslabša. Samo klikanje, večkrat nepotrebno in bi zadeva bila lahko bolje izpeljana.

Kaj je narobe? Preprosto preveč je vse razmetano, želiš preprosto gledati film za nazaj no pol klikaj ko norc po možnosti čakaj da se naložijo vsi podatki in se ti zmes 100x skrije okno, ker med čakanjem pozabiš klikniti za sekundo in moraš znova in znova klikati. Še boljši primer je, če si preprosto želiš spremeniti programsko shemo. Kdo si je zamislil tako pameten koncept, prav mu moram seči v roko in mu čestitati, da mu je uspelo ustvariti odličen sistem za parjenje živcev.

Potem še videoteka, prostor kje se nahaja ogromno vsebine, vse kaj pa lahko narediš, da jo najdeš pa je ponovno klikanje klikanje klikanje.

Upam samo, da se bo v prihodnje kaj spremenilo glede tega, ker trenutno je to verjetno ena izmed najslabših stvari kaj jih pri A1 ponujate.

Odgovori 19

Hej GozdniJouza!

Sam sem našel odličen način, kako brskati po vsebini, brez da bi vmesnik oz. pas z vsebino izginjal oz. se ugašal..

Način si lahko pogledaš TUKAJ 😃

Ko pritisneš OK, greš enkrat gor na INFORMACIJE, pritisneš OK in se potem pomikaš levo ter zraven še vidiš informacije o vsebini...

Druga opcija je prikazana potem, ko pritisneš OK prvič in se prikaže pas z vsebino - samo še enkrat OK klikneš da ostane osivljeno in se potem pomikaš levo torej nazaj - na ta način ta pas z vsebino prav tako ne izgine, hkrati pa lahko gledaš kaj se predvaja na kanalu na katerem si že.

Izhod iz vseh teh načinov preprosto s tipko "BACK".

Še ena opcija je, da na daljincu pritisneš tipko "GUIDE", naloži se mrežni spored, kjer se lahko pomikaš med kanali (gor / dol) in pa levo - "za nazaj",....

Upam da ti to olajša gledanje, meni se sam vmesnik ne zdi kaj dosti sporen, za tisto kar / kolikor rabim, glede uporabe TVja...... 👍

Videoteki bi pa prav prišla search funkcija, agreed.😁
Uporabniška raven 2
Že da obstajajo načini ampak v kolikor se sam lahko določenih funkcij navadim, so še tu druge mogoče tudi starejše osebe, ki jim je stvari težje razumeti. Sta starša tudi pri A1 in če se še sam mučim s celotno zadevo, kako naj potem to obrazložim še njima.

Prav tako pa je naloga uporabniškega vmesnika ta, da nam olajša delo, kar pa trenutna od A1 sploh ne počenja. Ampak recimo da hitri meni za brskanje po programih in zgodovini še ni tako slab, le kakšna dodatna hitra tipka za takojšni preklop na časovni razmik, brez da se moraš premakniti na gumb "zamujeno" ter možnost, da nastaviš oz. povečaš čas v katerem se hitri meni skrije za neaktivnost in bi bila ta zadeva že takoj mnogo boljša.

Ampak glavni problem mi je pa vsekakor možnost za spreminjanje programske sheme ter videoteka/media center. Ta dva načina pa obvezno potrebujeta popolno prenovo. Da spreminjaš programsko shemo moraš prvo ustvariti novo kategorijo potem v to kategorijo dodati programe, ki si jih želiš in potem, če želiš ta program prestaviti, ga moraš označiti in prestaviti na mesto kje si ga želiš s tem, da če želiš program meti kje na začetku oz. koncu, moraš zelo paziti, da ti slučajno vsega ne tako rekoč sfuka. Ja vem, verjetno je njihov namen bil, da si ustvariš kategorije in si samo kakih 10-30 programov v kategorijo daš ter potem zamenjuješ kategorije ampak to je ravno največja neumnost, ker ne samo, da moraš menjat to kategorijo zraven moraš poiskat kategorijo, ki ima določen program in potem še ta program enako poiskat.

O videoteki pa bi se tudi lahko razpisal, vse tako na malo napisano in razmetano, če kaj iščeš sploh ne veš kaj je kje, kaj imaš na voljo brezplačno, kaj moraš nakupiti oz. si izposoditi itd.

Največja finta pa je, da ti vmesnik daje občutek, kot da bi ti moral poznati dobesedno vse kaj je na voljo, vsak program, vsako serijo, film in njihove lastnike. Da bi lahko določeno stvar našel.
Hej GozdniJouza,

sem pogledal po nastavitvah, če greš v MENU > TV RAČUN IN NASTAVITVE > UPORABNIŠKE NASTAVITVE > OSTALO, boš našel možnost "Trajanje prikaza vmesnika". Če tu izbereš možnost "Prikazano pred uporabniško prekinitvijo" - bo ta pas z vsebino prikazan ves čas, dokler sam ne stisneš tipke back - pomeni ne izgine - zaobideš obe varjanti, ki sem ju napisal zgoraj 😃

Kar se tiče samega nastavljanja skupine priljubljenih programov, mislim da če si nekdo vzame čas in si naredi celotno listo po lastni želji - ti celoten proces ne vzame več kot 15, mogoče 20 minut - si ga pa lahko shraniš, kar pomeni da ga nastaviš 1x in je to to...

Imaš pa tule opisan postopek, kako nastavit že narejeno listo priljubljenih kanalov - pod številko 7. NEUSTREZNA SKUPINA KANALOV

Bi skoraj rekel da videoteka mogoče pride prav za kakšne božične dni, da kakšen božični film izluščiš ven ali pa če najdeš kakšen film, ki si ga želiš ogledati (mogoče te popade nostalgija ko vidiš kakšen film ali kaj takega) ali pa najdeš film ki bi te znal zanimati, itak se skozi videoteko spraviš takrat ko ti je dolgčas in imaš čas raziskovat hehehe) 😃📺
Uporabniška raven 2
Kar se tiče samega nastavljanja skupine priljubljenih programov, mislim da če si nekdo vzame čas in si naredi celotno listo po lastni želji - ti celoten proces ne vzame več kot 15, mogoče 20 minut - si ga pa lahko shraniš, kar pomeni da ga nastaviš 1x in je to to...

Imaš pa tule opisan postopek, kako nastavit že narejeno listo priljubljenih kanalov - pod številko 7. NEUSTREZNA SKUPINA KANALOV

Že narejena lista kanalov me ne zanimajo ker znova pove moj point, da je uporabniški vmesnik preprosto razmetan. Da tudi sam si lahko svoje naredim ampak point je, da moraš liste spreminjat, želiš pol gledat šport? izberi listo šprtnih kanalov greš stran od televizije in pustiš športne kanale, pride žena, ki ji je tehnologija tujka in zraven živce izgubi, ko ne ve kako preklopiti, ko ji pa pokažeš pa je tečna, da si mora to zapomniti. Zato imaš vklopljene vse kanale ampak ker so vsi kanali pometani si želiš najbolj gledane prestaviti nekam na začetek. in ko imaš 300 kanalov ali pa še več in želiš kanale iz mest npr. 132 - 152 itd. prestaviti npr. na mesta od 10-30 te čaka ogromno klikanja. Ko bi pa lahko enostavno bila kaka mobilna aplikacija ali pa spletni vmesnik za to tako kot pri Telekomu ali pa vsaj opcija, da programu sam nastaviš številko prek sprejemnika in bi ga vrglo na tisto mesto, za kanal, ki pa je na tistem mestu pa bi ti dalo opcijo, da ga zamenjaš s kanalom, ki ga premikaš ali pa prestaviš za 1 mesto navzdol.

In ko si napisal, da ti celoten proces vzame 15 ali več min. je le dokaz, da je uporabniški vmesnik za navadne uporabnike zelo slabo narejen, ker za tako stvar ti res ne bi smelo vzeti toliko časa razen če res zakompliciraš.

Bi skoraj rekel da videoteka mogoče pride prav za kakšne božične dni, da kakšen božični film izluščiš ven ali pa če najdeš kakšen film, ki si ga želiš ogledati (mogoče te popade nostalgija ko vidiš kakšen film ali kaj takega) ali pa najdeš film ki bi te znal zanimati, itak se skozi videoteko spraviš takrat ko ti je dolgčas in imaš čas raziskovat hehehe)

Videoteka je zelo fajna tudi za gledanje kakih serij ampak vseeno kar koli gledaš moraš iti v videoteko, izbrati program, recimo sedaj HBO OD, ki ima ogromno vsebine, ti ponudi kategorije (ko izbereš HBO OD, bi ti lahko brez problema odprlo nov meni, ki bi ti ponudil opcije zadnje gledano, priljubljeno, nedokončano itd), potem izbereš kategorijo npr. serije in sedaj spet išči serijo.

In ti spet nekaj, da najdeš vzame 5 min.

Mislim, če bi Telekom imel možnost hibridne linije pri nas, bi raje pri njih ostal, če bi vedel, da je A1 programska oprema v TV sprejemniku tako starodavna.

Kompliciran? Malo že, ampak ko nekaj plačujem in vem, da bi lahko bilo bolje, to tudi pričakujem da bo bolje...
ne morem verjet da je A1 tako zadaj s programsko opremo ,iskanje programov ,časovni zamik samo nekaj programov,ko poteče pogodba takoj nazaj k T2 ,NI PRIMERJAVE T2 JE ZAKONNNNNNNNNNNNN.KDOR TO BERE NAJ SE NE OPEČE Z PONUDBO A1 KER MU BO ZELO ŽAL.
ko poteče pogodba takoj nazaj k T2 ,NI PRIMERJAVE T2 JE ZAKONNNNNNNNNNNNN.KDOR TO BERE NAJ SE NE OPEČE Z PONUDBO A1 KER MU BO ZELO ŽAL.

Imam izkušnjo z drugimi operaterji, glede neresnosti nekaterih bi lahko napisal ep ali dva.

Kar se tiče ponudbe, je A1 občutno ugodnejši napram drugim ponudnikom, kar je bilo tudi prvo, kar mi je pritegnilo pozornost, ko sem zase iskal boljšo rešitev od takratne.

Vso srečo v kolikor boš dejansko izpeljal rečeno, ker jo boš rabil...
Uporabniška raven 2
Hej GozdniJouza!

Sam sem našel odličen način, kako brskati po vsebini, brez da bi vmesnik oz. pas z vsebino izginjal oz. se ugašal..

Način si lahko pogledaš TUKAJ 😃

Ko pritisneš OK, greš enkrat gor na INFORMACIJE, pritisneš OK in se potem pomikaš levo ter zraven še vidiš informacije o vsebini...

Druga opcija je prikazana potem, ko pritisneš OK prvič in se prikaže pas z vsebino - samo še enkrat OK klikneš da ostane osivljeno in se potem pomikaš levo torej nazaj - na ta način ta pas z vsebino prav tako ne izgine, hkrati pa lahko gledaš kaj se predvaja na kanalu na katerem si že.

Izhod iz vseh teh načinov preprosto s tipko "BACK".

Še ena opcija je, da na daljincu pritisneš tipko "GUIDE", naloži se mrežni spored, kjer se lahko pomikaš med kanali (gor / dol) in pa levo - "za nazaj",....

Upam da ti to olajša gledanje, meni se sam vmesnik ne zdi kaj dosti sporen, za tisto kar / kolikor rabim, glede uporabe TVja...... 👍

Videoteki bi pa prav prišla search funkcija, agreed.😁

Se popolnoma strinjam s tabo. Tole škatlo, ki so jo meni dali pred tremi leti je že zdavnaj požrla prazgodovina. Nekaj popolnoma neuporabnega in tako zastarelega pač težko najdeš. Najbrž je v kaki drugi državi potekel rok uporabe pa so rekli - Za Slovence bo že dobro!
Uporabniška raven 2
Resno! Uporabnik Gozdni Jouza ima popolnoma prav. Cela znanost (ki je niti zasposleni v tehnični pomoči ne razumejo najbolje) je npr če želiš gledati karkoli z USB.ja Bog ne daj da en korak narediš narobe. Restrirat vse in nato jovo na novo. Osebno sme prepričan da je A1 v Slovebiji razdelil uporabnikom programsko opremo katera je bila v drugih noramlanih državah bila preveč zastarela za njihove državljane. Bog se vas usmili A1!
Uporabniška raven 2

ko poteče pogodba takoj nazaj k T2 ,NI PRIMERJAVE T2 JE ZAKONNNNNNNNNNNNN.KDOR TO BERE NAJ SE NE OPEČE Z PONUDBO A1 KER MU BO ZELO ŽAL.Imam izkušnjo z drugimi operaterji, glede neresnosti nekaterih bi lahko napisal ep ali dva.

Kar se tiče ponudbe, je A1 občutno ugodnejši napram drugim ponudnikom, kar je bilo tudi prvo, kar mi je pritegnilo pozornost, ko sem zase iskal boljšo rešitev od takratne.

Hm. Nam lahko izdaš v čem je A1 ugodnješi? Osebno mi namreč to ne uspe in ne uspe ugotoviti!

ko poteče pogodba takoj nazaj k T2 ,NI PRIMERJAVE T2 JE ZAKONNNNNNNNNNNNN.KDOR TO BERE NAJ SE NE OPEČE Z PONUDBO A1 KER MU BO ZELO ŽAL.Imam izkušnjo z drugimi operaterji, glede neresnosti nekaterih bi lahko napisal ep ali dva.

Hm. Nam lahko izdaš v čem je A1 ugodnješi? Osebno mi namreč to ne uspe in ne uspe ugotoviti!

Ravnokar sem si naredil izračun mojega realnega stanja;

Paket Kombo M (50/10 Mbit/s) + HBO + ogled za nazaj + mobilni paket GO L (120GB prenosa) + dodatna SIM za souporabo paketa = 70,98 €/m
  • s tem da tu moram dodat da mam še neki popust ker imam mobilno in fiksno storitev skupaj + e-račun tako da plačam cca 3 eure manj mesečno torej pridemo na 67,98€/m
Že samo srednji paket za fiksni internet in tv pri recimo - t2, kot omenjaš - 38 eur prvo leto, naslednje 50, pomeni povprečno cca 44 EUR samo fiksni internet in tv srednji paket - kje je tu še HBO, kje je ogled za nazaj, mobilni paket s 120GB prenosa in SIM za souporabo 😃

Drugega ponudnika, ki bi še lahko vse to ponudil po tako konkurenčni ceni - preprosto ni..

Vsak ki se malo pozanima glede cen, hitro vidi kako in kaj 🦉
Uporabniška raven 2
Malo sem se "igračkal" danes in to do česa sem danes prišel pa je prav žalostno in le dokaz, da je programska oprema res zastarela. In, da bi ta stvar bila vsaj kaj dobro skrite, eh kje pa, samo modri gumb na piloti moraš pritisniti... Aplikacija vreme, ki že ni bila posodobljena od 26. aprila 2016, še večji štos je, ko greš na kategorijo "promo" in imaš promocijo o "paket Amis HD" ter "Amis Arena". Ali pa klikneš na aplikacijo "Bolha" pa si teleportiran v leto 2000.

Ravnokar sem prešaltal iz Telekoma na A1.
Žal moram ugotoviti, da ima GozdniJouza hudičevo prav.
Tako TV vmesnik, kakor tudi aplikacija Moj A1 sta taka, da dobi človek občutek, kot da se je iz 21. stoletja vrnil v dobo Kremenčkovih 😥
Upam samo, da se bodo na A1 kaj kmalu zbudili in zadeve času primerno posodobili.
Marsikaj je pri A1 bolj prijazno kot pri Telekomu, se je pa potrebno privaditi. Vsekakor pa se težko privadiš učinkovitosti iskanja tehničnih rešitev: rešitev zmrzovanja TV komunikatorja po točno 90 minutah se rešuje od 8.februarja letos, 2.maja rešitve še ni na vidiku. Dobro, da je do poteka vezave samo še 21 mesecev.😡
Marsikaj je pri A1 bolj prijazno kot pri Telekomu, se je pa potrebno privaditi. Vsekakor pa se težko privadiš učinkovitosti iskanja tehničnih rešitev: rešitev zmrzovanja TV komunikatorja po točno 90 minutah se rešuje od 8.februarja letos, 2.maja rešitve še ni na vidiku. Dobro, da je do poteka vezave samo še 21 mesecev.😡

Po 20. letih Telekoma sem prešaltal na A1, predvsem zato, ker Telekom samo še menja pakete, da posledično lahko dviga cene.
Je pa dejstvo, da je portal Moj Telekom veliko boljši in uporabnikom prijaznejši od portala Moj A1!
Se popolnoma strinjam. Portala Moj A1 bolje da se izogibaš, ker so rezultati uporabe lahko nepredvidljivi in posledično dragi. To mu je verjetno tudi namen. Tehnično pomoč sem pa že "pohvalil". Je pa tako, da uporabniki pri taki konkurenci, kot jo imamo, samo pobiramo drobtinice, nekje dobiš, drugje pa izgubiš. Na koncu si samo plačnik, tvoje zadovoljstvo pa je samo beseda v odnosih z javnostjo.
Sem že v drugi temi napisal podobno. Uporabniški vmesnik je res slab. V tujini imajo tole, ki (vsaj na videz) izgleda bistveno bolje:

https://www.youtube.com/watch?v=En930i665YM

Kdaj se bo tud v SLO kaj premaknilo? Navsezadnje bodo te novosti na voljo pa samo novim naročnikom...
To je v Sloveniji uvedel tudi T-2. Ne rabiš več vmesnika, samo daljinec.
No pri A1 se jim pa očitno žvižga za stranke. Se jim ne zdi vredno niti odgovort na naše pripombe 😢
Uporabniška raven 3
Značka +3
Sem že v drugi temi napisal podobno. Uporabniški vmesnik je res slab. V tujini imajo tole, ki (vsaj na videz) izgleda bistveno bolje:

https://www.youtube.com/watch?v=En930i665YM
Kdaj se bo tud v SLO kaj premaknilo? Navsezadnje bodo te novosti na voljo pa samo novim naročnikom...

Spremembe pripravljamo, vendar pa še ne moremo povedati, kdaj bodo na voljo. Ko bodo, bomo uporabnike o tem seveda obvestili.

Lep pozdrav.
A tebi tudi šteka oz zmrzne slika na vsake tolko časa? Jaz imam zdaj slabi mesec optiko a1 in s tv same težave, slika zmrzuje, ko prenakneš program se zvok takoj pojavi slika je zaustavljena in se zažene šele čez sekundo...

Odgovor