Moj A1
Rešeno

Negledljiva TV

Pred dvema mesecema smo prešli iz T2 na A1 zaradi ugodnejše cene, ampak sem zelo hitro ugotovil da bo treba razmišljat o prehodu nazaj na T2. TV po večkratnem klicanju na podporo ne morejo usosobit. Čeprav sem na optiki tv kocka predvsem v večernih urah še bolj pa v časovnem zamiku je večkrat negledljivo. Bolj sem razočaran ker kockanja nisem videl na T2 odkar imamo optični priključek. Prav tako pa je problem hitrost preklopa kanala. Le ta traja od 3-4 sekunde in občasno sesutje sprejemnika.

icon

Najboljši odgovor od SI24Team 22 november 2020, 16:26

Ja, koliko denarja toliko glasbe. Tak je pri A1. Je poceni ampak s razlogom. Telekom je verjetno najdražji je pa vrhunski iz mojih izkušnjah. Vsaj na optiki. Raje plačam več pa vse deluje tako kot mora. Tudi mobilne storitve so boljše. Boljša pokritost. Na A1 sem vsako malo nedosegljiv. 

To ravno ne drži. Optična povezava kot tudi vdsl povezava je ista, pa imaš lahko Telekom ali A1. Tudi pri mobilnih storitvah, si A1 in Telekom delita ogromno lokacij in oba postavita na isto mesto oddajnike. (v tujini to obstaja že dlje časa, pri nas opažam, da si lokacije baznih postaj delijo v zadnjih nekaj letih) kar je seveda koristno za oba operaterja.

Ogled izvirnika

Odgovori 9

ups...napačna tema.

Ne vem za T2 ampak Telekom je vrhunski. Jaz po enem mesecu pri A1 grem nazaj na Telekom.

pri A1 imam kar nekaj težav, tehnična podpora je na dnu. imajo pa dobre cene.

pri A1 plačujem internet+TV nekaj čez 35€, takšen paket pod 50€ ne najdem pri nobenem drugem ponudniku in sem vse temeljito pregledal (pri približno istem izboru programov).

Kar me najbolj moti pri drugih ponudnikih je 1 leto ceneje, potem pa neskončno let dvojna cena. Meni se ne ljubi vsakih 2 leti menjavat ponudnika.

Ja, koliko denarja toliko glasbe. Tak je pri A1. Je poceni ampak s razlogom. Telekom je verjetno najdražji je pa vrhunski iz mojih izkušnjah. Vsaj na optiki. Raje plačam več pa vse deluje tako kot mora. Tudi mobilne storitve so boljše. Boljša pokritost. Na A1 sem vsako malo nedosegljiv. 

Uporabniška raven 3
Značka +2

To ravno ne drži. Optična povezava kot tudi vdsl povezava je ista, pa imaš lahko Telekom ali A1. Tudi pri mobilnih storitvah, si A1 in Telekom delita ogromno lokacij in oba postavita na isto mesto oddajnike. (v tujini to obstaja že dlje časa, pri nas opažam, da si lokacije baznih postaj delijo v zadnjih nekaj letih) kar je seveda koristno za oba operaterja.

Hehe. Kaj po tem ne drži? Storitve niso iste kakovosti in pika. A1 uporablja infrastrukturo Telekoma kje lahko, tudi pri meni. Hitrost je ok, ampak je storitev na splošno slabša. TV slika je slabša, Netflix kocka. Pri kolegu ko nima optike, je na Telekomu slika ok, HD kje mora biti. Torej ni do infrastrukture ampak do samega ponudnika in njegove opreme.

Uporabniška raven 3
Značka +2

Ja, to glede tv-ja se moram strinjat. Tudi 

pri nas doma smo opazili da so napake. Nekaj so že odpravili in popravili, ampak še ni to to.

Stara oprema (pred xplore tv) je ta trenutek sigurno še zmeraj najboljša, saj dela brez napak.

Internet prek optike in mobilne storitve pa jaz nimam nobenih pripomb. Dela vse bp

Pri optiki tudi jaz nimam nikakršnih težav (res pa je, da je kabel od telekoma :).

In podobno: pred xplore tv je vse delalo BP, sedaj imam pa kup težav.

Uporabniška raven 3

Internet :heavy_plus_sign:

IPTV :heavy_minus_sign:

Mobilna telefonija :heavy_minus_sign: na kvadrat

Odgovor