Rešeno

Hitrost interneta

Uporabniška raven 2

Pozdravljeni!

Že nekaj časa imam en problem. Imamo paket a1nt l, hitrost interneta preko kabla na računalniku je 360/36, in je ok. No ko pa hočem na smart tv gledat   video vsebine, preko wifi npr: pickbox, mi slika skoz zmrzuje, je negledljivo. Ko pomerim hitrost wifi je ta 5/2 mbps. Sem že pisala in klicala in spraševala, ni nič bolje. Prosim za pomoč, zakaj je tako.

Hvala lp Igličar

icon

Najboljši odgovor od A1_Dolores 27 March 2021, 08:26

Ogled izvirnika

Odgovori 10

Uporabniška raven 2

A res bom poskusila, hvala, to se sploh nisem spomnila. Lp

Uporabniška raven 4
Značka +2

Si povezana na wi-fi preko 2.4ghz ali 5ghz?

To, če je wi-fi omogočen na obeh frekvencah, lahko prečekiraš v nastavitvah modema.

Je pa tako, da prek 2.4 ti bo wifi delal nekje do 100mbps (meni realno pride nekje med 70-100) na 5 ghz pa dela do 450mbps.

Uporabniška raven 2

Nimam za goste, normalno sem povezana na wifi, saj me ne bi motilo, če bi lahko tekoče gledala video vsebine na smart tvju, vcasih vse zašteka, čeprav je zdaj malo bolje kot prej

Uporabniška raven 4
Značka +2

Si povezana na privzeto dostopno točko ali imaš narejen guest acces, se pravi dostopno točko kot za goste?

Uporabniška raven 2

Ja, tak je tudi zraven modema. Modem je Fritzbox

Uporabniška raven 4
Značka +2

Torej res je prepozen odgovor, ker sem že kontaktirala po telefonu, da sem rešila problem, le zanima me če kdo ve, sedaj imam hitrost od 50 DO 60 MB, a je to v redu za wifi, ko je preko kabla 360Mb

Hvala za odgovor

Lp 

Kater modem pa imaš?

Ali je tak rezultat tudi, ko si zraven modema?

Uporabniška raven 2

Torej res je prepozen odgovor, ker sem že kontaktirala po telefonu, da sem rešila problem, le zanima me če kdo ve, sedaj imam hitrost od 50 DO 60 MB, a je to v redu za wifi, ko je preko kabla 360Mb

Hvala za odgovor

Lp 

Uporabniška raven 2
Značka +3

@JUSTDREAMER Živjo. Opravičilo za pozen odziv. Če so težave še prisotne, prosimo za povratno informacijo, da lahko obvestimo tehnično podporo.

Uporabniška raven 2

Ne, hitrost je taka tudi ko z telefonom stojim zraven. Nekaj je narobe z mojim modemom mislim

Uporabniška raven 1

Pozdravljeni!

Že nekaj časa imam en problem. Imamo paket a1nt l, hitrost interneta preko kabla na računalniku je 360/36, in je ok. No ko pa hočem na smart tv gledat   video vsebine, preko wifi npr: pickbox, mi slika skoz zmrzuje, je negledljivo. Ko pomerim hitrost wifi je ta 5/2 mbps. Sem že pisala in klicala in spraševala, ni nič bolje. Prosim za pomoč, zakaj je tako.

Hvala lp Igličar

Vzrok je sigurno preslab signal. Najboljša možnost je žična povezava, lahko tudi preko elektro-seta, ali pa dodaten ruter.

Naprimer

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-aiot-gigabitni-router-crn-1149.html

Ne vem pa kakšno situacijo imaš, kje je TV, kje modem, kakšne ovire so med modemom in TV.

Jaz imam modem v nadstropju, TV v pritličju. Imam žično povezavo preko elektro-seta.

Aplikacija speedtest na TV mi pokaže  ponavadi 40 - 50 mb/s.

Odgovor