Moj A1
Vprašanje

Hitrost interneta

Uporabniška raven 2

Pozdravljeni!

Že nekaj časa imam en problem. Imamo paket a1nt l, hitrost interneta preko kabla na računalniku je 360/36, in je ok. No ko pa hočem na smart tv gledat   video vsebine, preko wifi npr: pickbox, mi slika skoz zmrzuje, je negledljivo. Ko pomerim hitrost wifi je ta 5/2 mbps. Sem že pisala in klicala in spraševala, ni nič bolje. Prosim za pomoč, zakaj je tako.

Hvala lp Igličar

Odgovori 2

Uporabniška raven 1

Pozdravljeni!

Že nekaj časa imam en problem. Imamo paket a1nt l, hitrost interneta preko kabla na računalniku je 360/36, in je ok. No ko pa hočem na smart tv gledat   video vsebine, preko wifi npr: pickbox, mi slika skoz zmrzuje, je negledljivo. Ko pomerim hitrost wifi je ta 5/2 mbps. Sem že pisala in klicala in spraševala, ni nič bolje. Prosim za pomoč, zakaj je tako.

Hvala lp Igličar

Vzrok je sigurno preslab signal. Najboljša možnost je žična povezava, lahko tudi preko elektro-seta, ali pa dodaten ruter.

Naprimer

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-aiot-gigabitni-router-crn-1149.html

Ne vem pa kakšno situacijo imaš, kje je TV, kje modem, kakšne ovire so med modemom in TV.

Jaz imam modem v nadstropju, TV v pritličju. Imam žično povezavo preko elektro-seta.

Aplikacija speedtest na TV mi pokaže  ponavadi 40 - 50 mb/s.

Uporabniška raven 2

Ne, hitrost je taka tudi ko z telefonom stojim zraven. Nekaj je narobe z mojim modemom mislim

Odgovor