A1 Slovenija | A1
Rešeno

Ali lahko pričakujemo nadgradnjo programske opreme?

Uporabniška raven 2
V svoji temi sem podrobno razkopal veliko pomanjkljivosti trenutne programske opreme in kljub temu, da se o tem ne piše ogromno, slišim ogromno pripomb od drugih A1 uporabnikov, še posebej trenutno ko konkurenca na ogromno prehaja na novo tehnologijo. Slovenski A1 pa ostaja enak, kljub temu, da imajo v tujini drugačno.

Na "kratko" ene največje pomanjkljivosti trenutne programske opreme:

• Če ti zmanjka internetne povezave ali pa modem ponovno zaženeš boš moral prav tako ponovno zagnati svoj sprejemnik, ker ti "skoraj" za vsak program piše, da ga nimaš naročenega.
  • Veliko poti bi lahko bilo veliko bolj skrajšanih in tudi bolje narejenih, bližnjic na pilotu skoraj ni...
  • Spreminjanje programske sheme je katastrofa, ne samo da ti ne kaže katere programe si sploh lastiš, če imaš programsko shemo z 200+ programi je premikanje le teh nočna mora.
  • USB bralnik je katastrofalen, ključek bere 24/7 na 100%, tako da ti ga v parih dnevih uniči, če ga pozabiš v napravi. Potem pa še moraš doktorat narediti, da pravilno ugotoviš, kako sploh ključek odstraniti, če ne želiš ponovno zaganjati naprave (Sam še vedno nisem našel pravilne poti).
  • Videoteka je katastrofa. Že tako je žalostno, da ste tako pohlepni, da za to ceno, ki jo plačujemo, ne morete vključiti te opcije v paket tako kot imajo nekateri pri konkurenci, iskanje vsebine v njej je katastrofa. tudi za ostale videoteke kot je hbo.
  • Nima nobene možnosti do dostopa kake moderne aplikacije, razen s stiskom na modri gumb pridemo do "skrite" vsebine.
Torej vprašanje, kdaj mislite posodobiti programsko opremo?
icon

Najboljši odgovor od A1_Manca 24 januar 2019, 13:38

Živjo, @GozdniJouza,

datumov in načrtov za posodobitev programskih shem javno ne moremo razkriti. :)
Pripravljamo spremembe in jih bomo sporočili takoj, ko bodo na voljo, bodo pa izboljšale kar nekaj stvari, ki jih opisuješ.

Programov v trenutni shemi je res veliko, zato svetujem, da si ustvariš listo priljubljenih, kjer bodo na voljo le tisti, ki jih dejansko gledaš. Bomo pa tudi še dodajali VOD v programsko shemo.

Glede USB bralnika in ponovnega zagona sprejemnika pa sem poslala tvoj komentar sodelavcem in bodo preverili delovanje.

Lep dan želim,
Manca
Ogled izvirnika

Odgovori 8

Uporabniška raven 2
Tudi jaz upam, da kmalu dočakamo prenovo programske sheme tudi uporabniki na A1, prav tako upam, da bo nova aplikacija pri A1, ko pride manj polomljena kot Telekomov EON, ali Telemachov NEO.
Uporabniška raven 3
Značka +3
Živjo, @GozdniJouza,

datumov in načrtov za posodobitev programskih shem javno ne moremo razkriti. :)
Pripravljamo spremembe in jih bomo sporočili takoj, ko bodo na voljo, bodo pa izboljšale kar nekaj stvari, ki jih opisuješ.

Programov v trenutni shemi je res veliko, zato svetujem, da si ustvariš listo priljubljenih, kjer bodo na voljo le tisti, ki jih dejansko gledaš. Bomo pa tudi še dodajali VOD v programsko shemo.

Glede USB bralnika in ponovnega zagona sprejemnika pa sem poslala tvoj komentar sodelavcem in bodo preverili delovanje.

Lep dan želim,
Manca
Uporabniška raven 2
@A1_Manca hvala za odgovor, saj ne pričakujem datumov samo to, da če lahko pričakujemo nadgradnjo ali ne. Upam, da bo res boljše kot je trenutno.

Glede Programske sheme pa vem, da imate ta sistem "priljubljenih" kanalov ampak tudi ni ravno učinkovit, ker kljub temu, da imaš priljubljene, včas kaki X program predvaja kak dober film/serijo/oddajo in naključno priletiš nanj. Če pa imaš na seznamu samo 10-20 kanalov pa je mala verjetnost za to.

Mislim, da bi opcija, ki bi zraven malo opisala kanal bila že v veliko pomoč npr.

Kanal - Kategorija - Jezik - Podnapisi - V paketu
  • POP TV - Filmi, oddaje, serije - Slovenski - DA - DA
  • ORF - Filmi, oddaje, serije - Nemški - NE - DA
  • History - dokumentarni - Angleški - DA - DA
  • HBO - Filmi - Angleški - DA - NE
Uporabniška raven 2
Kdaj boste posodobili programsko opremo ali je to še vedno skrivnost ?
Ko pritisnem modri gumb ne deluje nič niti radio box ne,oziroma je vse še vedno tako kot je bilo ko ste prevzeli amis samo da sedaj ne deluje nič več.
Novo:
Izboljšana uporaba funkcije Časovni preskok;
več na: https://www.a1.si/tv-izboljsave

p.s. še vedno pogrešam imdb oceno pri TV vsebinah.
Živjo, @GozdniJouza,

Lep dan želim,
Manca

Vse lepo in prav, ampak problem je v tem, da nas kadarkoli uporabljaš še kaj drugega razen TV, vseskozi vrača nazaj na seznam "CELOTEN".
Kaj se res ne da sprogramirati komunikatorja tako, da bi si zapomnil moj izbor, in ne da vsakič posebej zgubljamo živce z nepotrebnim klikanjem?
Moja žena, ki ni kak velik tehnični frik, je že totalno popenla, ker nikoli ne ve na kateri program jo bo vrglo. Pa verjemite mi, ni edina
Zdravo.

A imamo uporabniki A1 sploh kakšno upanje dočakat spremenjen uporabniški vmesnik na TV?

Ker trenutni je ZELO ZELO neroden. Da ne govorim o časovnem zamiku, ki včasih sploh ne dopusti ogleda, oziroma na bistvenem delu zašteka.

Po tujini imajo na A1 čisto drugačen vmesnik:

https://www.youtube.com/watch?v=En930i665YM

Pa da sploh ne govorim o vremenski napovedi iz leta 2016...
Uporabniška raven 3
Značka +3
Zdravo.

A imamo uporabniki A1 sploh kakšno upanje dočakat spremenjen uporabniški vmesnik na TV?

Ker trenutni je ZELO ZELO neroden. Da ne govorim o časovnem zamiku, ki včasih sploh ne dopusti ogleda, oziroma na bistvenem delu zašteka.

Po tujini imajo na A1 čisto drugačen vmesnik:

https://www.youtube.com/watch?v=En930i665YM
Pa da sploh ne govorim o vremenski napovedi iz leta 2016...

Živjo,

sem odgovorila v drugo temo, kjer je bilo postavljeno isto vprašanje. https://forum.a1.si/digitalna-televizija-iptv-31/neprijazna-programska-oprema-105

Zs iskanje tem prosim za uporabo iskalnika, da se vprašanje in teme ne podvajajo.

Hvala.

Lep pozdrav.

Odgovor