Vprašanje

iPhone 5G in VoLTE/Vo5G

Uporabniška raven 2

Kdaj lahko to pričakujemo na iphonih? Konec 2021? Konec 2022? Konec 2023?

Odgovori 16

Uporabniška raven 4
Značka +2

Mene enako zanima za OnePlus 9. 5G podpira kot tudi VOLTE, dela pa ne. Certificiranje mobilnih telefonov vam gre zelo počasi od rok, ker dodajate več ali manj na seznam samo Samsungove naprave, pa par Huaweijev in Xiomijev.

Uporabniška raven 1

Kdaj lahko to pričakujemo na iphonih? Konec 2021? Konec 2022? Konec 2023?

Za VoLTE kontaktirajte A1, jim recite da zelite vklopiti VoLTE, oni vam vklopijo, in nato se vi vklopite v nastavitvah iPhona in potem normalno deluje VoLTE tudi na iPhonu…Tako meni deluje na iPhone 12 Pro Max…

Kar se 5G tice pa bomo pri A1 SL na iPhonih videli takrat, ko se bo ze vzpostavljalo 6G glede na na to kako gre to vse…

Je pa smesno, da ima A1 Austria in A1 Hrvatska vse normalno urejeno za iPhone, mi pa nic…

Uporabniška raven 4
Značka +2

O bravo, uporabniki iPhonov ste danes dobili VOLTE, napredek. :)

Uporabniška raven 1

Sem vklopil funkcijo ter ne deluje. Avtomatsko prestavi na 3G. Zanimivo je to da nekateri telefoni, ki imajo Snapdragon 888 procesor podpirajo volte,5G, nekateri pa ne ( Oneplus 9). Ce jaz prav razumem, se aktivira telefone preko njih, ne pa kot pravijo preko proizvajalca, za uporabo volte etc. Bomo videli, ce nas bodo “blagoslovili” 25ga oktobra, ko naj bi bil na voljo iOS 15.1. 

Poklicite na A1 in recite naj vam vklopijo VoLTE, potem pa se enkrat vklopite v iPhonu in vam bo delovalo…

Uporabniška raven 2

Primerjava A1 na strani https://support.apple.com/en-us/HT204040

A1 AT
A1 HR
A1 SI

Kjer A1 SI, krepko zaostaja…žal, lahko se pa spremeni na bolje Enkrat.

Uporabniška raven 1

Jaz imam VoLTE na iPhonu pri A1 ze nekaj casa…Vem da ga ni bilo uradno, samo meni je delovalo…

Me zanima, kdaj dobimo 5G :)

Jaz imam VoLTE na iPhonu pri A1 ze nekaj casa…Vem da ga ni bilo uradno, samo meni je delovalo…

HJA 5G MENDA TUDI ŽE DELA ZA ENKRAT SAM V CE LJ IN MB TAK DA BO BO POČASI IN SIGURNO KOT JE NAČELO PRI A1

Uporabniška raven 4
Značka +2

Edino na kar vas lahko jaz opozorim. Če imate v telefonu na voljo opcijo volte in je aktivirana, telefon pa iz strani a1 ni certificiran, vam bo pri dohodnih klicih pisalo, da vas kliče neznana številka.

Jaz imam OnePlus 9, če vklopim volte ta dela normalno, težava je samo pri dohodnih klicih ker ne pokaže številke klicatelja.

Opcije 5G pa telefon tudi ne ponudi. Zanimivo, ko pa dam v telefon sim kartico od telekoma, se pokaže opcija za vowifi, volte in 5g. Ker je predplačniška sim kartica seveda ne dela nič od naštetega, samo očitno gre telekomu malo hitreje pri certificiranju telefonov za 5g in volte/vowifi.

Sem vklopil funkcijo ter ne deluje. Avtomatsko prestavi na 3G. Zanimivo je to da nekateri telefoni, ki imajo Snapdragon 888 procesor podpirajo volte,5G, nekateri pa ne ( Oneplus 9). Ce jaz prav razumem, se aktivira telefone preko njih, ne pa kot pravijo preko proizvajalca, za uporabo volte etc. Bomo videli, ce nas bodo “blagoslovili” 25ga oktobra, ko naj bi bil na voljo iOS 15.1. 

Uporabniška raven 4
Značka +2

Meni volte dela verjetno zato, ker sem ga imel že prej vklopljenega zaradi telefona Huawei Nova 5T, ki je pri A1 certificiran.
Kot pa jaz razumem to prakso, je treba za 5G, za vowifi in volte posebej certificirati vsak model telefona posebej. Mal nelogično, ker recimo za 4G ni bilo tako in je omrežje delalo na vsakem telefonu, ki je podpiral lte omrežje...vsaj jaz si tako to razlagam.

Meni volte dela verjetno zato, ker sem ga imel že prej vklopljenega zaradi telefona Huawei Nova 5T, ki je pri A1 certificiran.
Kot pa jaz razumem to prakso, je treba za 5G, za vowifi in volte posebej certificirati vsak model telefona posebej. Mal nelogično, ker recimo za 4G ni bilo tako in je omrežje delalo na vsakem telefonu, ki je podpiral lte omrežje...vsaj jaz si tako to razlagam.

Zeli je cudno. Se posebej, ker je volte obstajal veliko prej kakor 5G. Se spomnim, ko je telemach vklopil volte, je imela mami avtomatsko vklopljeno funkcijo, brez nobenih posodobitev. Nekdo je na njihovem twitter racunu vprasal glede note 10 + volte funkcije pa je bil odgovor da cakajo na samsung glede posodobitve. A s10 podpira, kolikor vem ima isti procesor. Da ne bo pomote, z a1 sem zelo zadovoljen, a semizdi da odkar ni vec simobil, da se ne trudijo vec kakor so se vcasih. 

Uporabniška raven 1

HJA 5G MENDA TUDI ŽE DELA ZA ENKRAT SAM V CE LJ IN MB TAK DA BO BO POČASI IN SIGURNO KOT JE NAČELO PRI A1

5G je na voljo v Celju, Mariboru in Ljubljani, a ni na voljo za veliko telefonov ki sicer podpirajo 5G…

Uporabniška raven 4
Značka +2

Se mi zdi, da gre telekomu in telemachu precej hitreje pri certificiranju telefonov za 5g in volte.

Vowifi pa baje sploh ne bo na voljo ne pri a1 ne pri telemachu...tako sem bral neke objave po fb že pred meseci

Uporabniška raven 1

Se mi zdi, da gre telekomu in telemachu precej hitreje pri certificiranju telefonov za 5g in volte.

Vowifi pa baje sploh ne bo na voljo ne pri a1 ne pri telemachu...tako sem bral neke objave po fb že pred meseci

Ampak Telemach se vedno nima 5G za iPhone, ima malo vec drugih naprav kot A1, ampak za iPhone pa se vedno nic…

Uporabniška raven 3

https://www.blog.uporabnastran.si/2020/06/13/volte-a1-slovenija-nastavitve-vklop-pri-a1-slovenija-storitev-volte-nacrtujejo-v-letu-2020-kaj-pa-vowifi/

Uporabniška raven 2

IOS 15.2 bo rešil?

Odgovor