Vprašanje

Oneplus 9 volte in 5g

Kdaj se lahko pričakuje volte in 5g na telefonu Oneplus 9 ? Glede na to da ga imate edini v ponudbi bi to pričakoval, na Telekomovem omrezju deluje oboje, kljub temu da ga sami ne prodajajo..

Lp

Odgovori 14

Uporabniška raven 4
Značka +2

Sva že dva, ki imava enak telefon, iz strani A1 pa mi niso odgovorili nič konkretnega, samo v stilu “enkrat v prihodnosti”. Upam, da z Android 12 morda celo dobimo kaj od tega. S telekomovo kartico se še celo opcija za vowifi pokaže

Uporabniška raven 4
Značka +2

Ne, nič ne dela.

Imam indijsko verzijo (LE2120) telefona OnePlus 9 Pro in sem ga 6. decembra nadgradil na Android 12 tako, da sem snel fajl in ga zalaufal v telefonu (lokalna nadgradnja), pri tem pa mi je bil v pomoč program Oxygen Updater, ki mi je javil, da je na voljo nova različica Androida za prenos. Kot mi je znano, so do nadaljnega umaknili vse nadgradnje na Android 12 za telefona OnePlus 9 in OnePlus 9 Pro, saj so polne napak, npr. pri meni se vsake toliko časa ob uporabi brskalnikov (Chrome, Firefox, Opera) pojavi črn ekran, ki včasih izgine čez minuto ali dve, včasih pa je potreben restart telefona. Prav tako so v telefonu nekatere funkcije, ki se jih sploh ne da vključiti/izključiti. Je pa po novem dodana možnost izbire 5G omrežja, ki jo prej ni bilo. Ko bodo porihtali novi software bo telefon res super, saj je v tej verziji dodanih precej novih zadev.

Lp, Peter

sedaj imaš na Oxygen Updater novo verzijo --- C39 … menda so “porihtali” večino zadev

Oj. A si ti že dobil nadgradnjo na Android 12 na OnePlus 9?

Malo berem po forumih, da imajo uporabniki kar težave, med drugim se telefon noče povezat v omrežje. Jaz še nimam na voljo posodobitve.

Za EU regijo uradno še ni bil na voljo. Trenutno je umaknjen in čaka na nadgradnjo. Najprej bodo preverili z verzijo C39 za Global in IN verzijo. Nato sledi EU….

super, na mojem paketu so podaljšali opcijo brezplačne uporabe 5G omrežja do 31.5.2022

Kakšna ironija … a ne bi najprej nam sploh omogočili uporabo 5G omrežja? Prodajate telefone, ki to omogočajo, potem pa …. Shame on you, A1.

Uporabniška raven 4
Značka +2

Škoda, ravno jutri mam namen it v Ljubljano, pa verjetno še ne bom mogel sprobat, če res dela 5G. Pa drugič :)

Evo, malo pozen odgovor.

A1 5G omrežja še nisem probal, saj ga še ni na voljo v mojem kraju. Ko bo možnost kje probat, javim. Sem pa v petek prejel popravek in sedaj deluje kot mora, razen nekaj zadev ni prevedeno v slovenščino.

Lp, Peter

Uporabniška raven 4
Značka +2

No če bo mel kdo možnost sprobat naj javi (firbec), ker očitno bo za EU verzijo treba še čakati.

Uporabniška raven 4
Značka +2

Za Oneplus 9 pro (EU) je Android 12 (c.38) že objavljen.

Pri vama kaj novega? Jaz imam isto težavo z OnePlus Nord 2. Sem klical na tehnično podporo in “naj bi delalo”. Slabo...

Mene so isto nasankali z MI 11 Ultra-sedaj pa kao nimajo certifikatov za omenjen aparat!!

Uporabniška raven 4
Značka +2

Oj. A si ti že dobil nadgradnjo na Android 12 na OnePlus 9?

Malo berem po forumih, da imajo uporabniki kar težave, med drugim se telefon noče povezat v omrežje. Jaz še nimam na voljo posodobitve.

Imam indijsko verzijo (LE2120) telefona OnePlus 9 Pro in sem ga 6. decembra nadgradil na Android 12 tako, da sem snel fajl in ga zalaufal v telefonu (lokalna nadgradnja), pri tem pa mi je bil v pomoč program Oxygen Updater, ki mi je javil, da je na voljo nova različica Androida za prenos. Kot mi je znano, so do nadaljnega umaknili vse nadgradnje na Android 12 za telefona OnePlus 9 in OnePlus 9 Pro, saj so polne napak, npr. pri meni se vsake toliko časa ob uporabi brskalnikov (Chrome, Firefox, Opera) pojavi črn ekran, ki včasih izgine čez minuto ali dve, včasih pa je potreben restart telefona. Prav tako so v telefonu nekatere funkcije, ki se jih sploh ne da vključiti/izključiti. Je pa po novem dodana možnost izbire 5G omrežja, ki jo prej ni bilo. Ko bodo porihtali novi software bo telefon res super, saj je v tej verziji dodanih precej novih zadev.

Lp, Peter

Uporabniška raven 4
Značka +2

Ja, sem bral na njihovem forumu in je ogromno pritožb glede napak v sistemu. 

Bomo pa še malo na 11ki.

A si 5G mel dejansko možnost sprobat z A1 sim kartico? Že to, da je opcija, je dober podatek, v tem primeru bi moglo delati...

Odgovor